Новини / Фінанси     02 січня 2020 15:52

160 млн грн: українські садівники отримали компенсації

«Під ялинку» аграрії отримали компенсації за програмою «Державна підтримка розвитку хмелярства, закладки молодих садів, виноградників та ягідників».

Про це повідомляє Українська плодоовочева асоціація.

У останніх числах грудня українські садівники таки змогли отримати передбачені дерджбюджетом компенсації.

За словами керівник ТОВ «Українська ягода» Тараса Баштанника, серед усіх програм, передбачених   «по лінії МінАПК», не всі були профінансовані.

«Багато з них, з різних причин, перенесені на наступний рік, заморожені, або взагалі знаходяться в невизначеному статусі. Тому вдвічі приємніше, що влада звернула увагу на садівників та здійснила обіцяні виплати», – сказав Тарас Баштанник.

Загалом у державному бюджеті України минулого року було передбачено 280 млн грн на підтримку садівництва. Частина коштів передбачалася на компенсації  тим аграріям, що купували  холодильники з РГС, сортувальні лінії та морозильні камери.

Читайте: За програмою МетеоЗахист отримав 107 тис. грн компенсації — Єгор Скляров

А трохи більше 160 млн. грн. було виділено в 2019 році на компенсацію посадкового матеріалу. Ці гроші садівники змогли отримати.

«Всі виробники, що подавали заяву, зрештою отримали компенсації. Принаймні, негативних відгуків з цього питання мені не доводилося чути», – зауважує Тарас Баштанник.

«Цього року при виплатах використовувався, та званий, понижуючий коефіцієнт, тобто суми компенсацій для всіх виробників були зменшені на 5%. Однак, це було зроблено для того, щоб передбачені кошти були розподілені між усіма бажаючими», – додає Тарас Баштанник.

Landlord раніше повідомляв, що Мінагро та МЕРТ об’єдналися, втративши при цьому до половини керівного складу.

 

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також