Новини    17 листопада 2023 11:39

Укренерго уклала меморандум про співпрацю з американською General Electric


“Укренерго” підписало меморандум про співпрацю з американською енергетичною корпорацією General Electric. Документом визначили участь компанії у проєктах зі зміцнення стійкості української енергосистеми.

Як повідомило “Укренерго”, угоду підписали під час міжнародної конференції “Енергія для відновлення України” голова правління НЕК “Укренерго” Володимир Кудрицький і керуючий директор GE Energy Power Conversion GmbH Йорг Нуттельманн.

Компанія має намір залучити світовий досвід та передові технології для розвитку української енергосистеми. Однією з подібних технологій є використання пристроїв регулювання реактивної потужності STATCOM, яке має високотехнологічне обладнання, що підвищує стабільність роботи високовольтної мережі.

Меморандум передбачає, що сторони досліджуватимуть і реалізовуватимуть проєкти в зі встановлення пристроїв STATCOM. Ще українська та американська компанія займуться будівництвом й модернізацією високовольтних підстанцій та посилення енергетичної безпеки.

“General Electric та її дочірні компанії – давні партнери Укренерго. У довоєнні роки ми успішно реалізували спільні проєкти щодо модернізації та реконструкції наших підстанцій на сході, півдні та в центральних регіонах країни. Я переконаний, що наша подальша співпраця буде вагомим внеском в європейську енергетичну безпеку”, – зазначив Володимир Кудрицький.

Нагадаємо, Україна пригрозила Росії атаками на її нафтогазову галузь як на основний двигун економіки, якщо РФ почне знову систематично обстрілювати нашу енергетичну систему. Як заявив міністр енергетики Герман Галущенко, “це було б справедливо”.

До 1 грудня 2024 року планують завершити роботи зі спорудження захисних споруд на енергетичних об’єктах. Роботи щодо цього були розпочаті на початку цього року й вже є результати.

Маргарита Юзяк

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...