Новини    10 листопада 2023 14:51

Біля станції “Академік Вернадський” пінгвіни знесли перші яйця (фото)


На станції “Академік Вернадський” субантарктичні пінгвіни знесли перші у цьому сезоні яйця. Полярники побачили перші 11 яєць, але це лише початок.

Національний антарктичний науковий центр повідомляє, нині поблизу станції мешкають 5,5 тисячі пінгвінів. Здебільшого пара птахів має два яйця, але інколи буває три.

Колонія пінгвінів на острові Галіндез нині входить у трійку найбільших у цьому районі (Аргентинських островів-півострова Київ).

“За останні 5 років її чисельність зросла у понад два рази. А цьогоріч наш острів став першим, де наприкінці вересня субантарктичні пінгвіни почали будувати гнізда та займати минулорічні, що відтанули від снігу. Тому й не дивно, що перше яйце з’явилося саме в нас, першого листопада”, – зазначив біолог 28-ї Української антарктичної експедиції Вадим Ткаченко.

Нині важко спрогнозувати успішність гніздування цього сезону. На нього впливає доступ дорослих пінгвінів до моря та можливість вчасно живитися крилем, кількість снігу, а також хижаки, що полюють за яйцями.

Очікується, що перші пінгвінята з’являться біля станції вже на початку грудня.

“А потім їх тут будуть сотні”, – кажуть науковці.

Нагадаємо, на Вінниччині лісники вирощують фазанів. Фазанарій-розплідник діє на базі Гайсинського лісництва з 2018 року. За п’ять років у ньому виростили близько 3200 фазанів. Птахів випускають у дику природу, повідомляють у Центральному лісовому офісі.

Маргарита Юзяк

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!
Ще немає новин у цій стрічці ...