Новини    22 березня 2018 16:02

10 пріоритетів аграрної політики планують закріпити законом


Стратегія з 10 пріоритетів державної аграрної політики відповідно до європейських зобов’язань прописали у зареєстрованому у Верховній Раді законопроекті № 8171 від 21.03.2018 «Про основні засади державної аграрної політики та державної політики сільського розвитку», повідомляє прес-служба профільного міністерства.

Згідно інформації МінАПК, цей рамковий закон є насамперед стратегією, що пропонує план комплексного реформування агропромислового комплексу України та наближення до стандартів Євросоюзу.

«Стратегія визначає 10 пріоритетів державної аграрної політики відповідно до євроінтеграційних зобов’язань, серед яких: продовольча безпека, малі виробники, агроінновації захист довкілля, лісове господарство, зайнятість населення, конкурентоспроможність, земельні питання, туристична привабливість, підвищення якості життя», – кажуть в міністерстві.

Та додали, що ініціатором законопроекту стали 29 народний депутатів.

«Підготовка та реєстрація цього вкрай важливого законопроекту є прикладом плідної співпраці Комітету з питань аграрної політики та земельних відносин Верховної Ради України, Міністерства аграрної політики та продовольства, громадських професійних об’єднань і європейських партнерів. Прийняття законопроекту закладе стійкий фундамент подальших системних реформ в аграрному секторі економіки України», – наголосили у Мінагрополітики.

За даними пояснювальній записці до проекту закону, окрім основних завдань, документом передбачається запровадити низьку основних положень агрополітики:

  • Запровадження Офісу аграрного аташе;
  • встановити додаткові гарантії захисту прав землекористувачів від рейдерських захоплень;
  • усунути законодавчі перешкоди для розвитку сімейних фермерських господарств
Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...