Новини / Ринок землі     31 січня 2020 09:39

10 млн євро інвестицій: чому німецький фермер хоче мати права на ринку землі в Україні

Дітріх Трайс свого часу викупив збанкрутіле агропідприємство в Україні, вклав інвестиції та зробив прибутковим. Іноземний фермер хоче мати такі самі права на ринку землі, як і українські фермери.

Про успішний агробізнес німецького бізнесмена, який керує в Україні ТОВ “УІФК-Агро”, йдеться в сюжеті DW.

Дітріх Трайс вже вже 20 років Україні, має тут родину та мотивував інших німецьких фермерів інвестувати в українські землі. Три роки тому Трайс викупив в Україні збанкрутілу агрокомпанію. Із активів дісталася купа старої техніки, старий елеватор довелося переробляти. У пристойному стані була що хіба адмінбудівля.

Наразі підприємство відновило занедбані господарські будівлі, купує нову техніку за кордоном. На підприємстві “УІФК-Агро” працює 80 робітників. Третій рік воно вирощує та збирає пшеницю, рапс, соняшник. У бізнес в Україні Дітріх Трайс вже вклав 10 млн євро. Усього фермер обробляє 3700 га земельних паїв: договори оренди перейшли від колишніх власників. У наступному році термін цих договорів добігає кінця.

– Ми багато вкладаємо в ці землі. Вносимо добрива, вапно. Проводимо інші заходи щоб підвищити термін родючість земель. Але боїмося, що ці землі куплять інші власники, і вершки дістануться іншим.

Дітріх Трайс сподівався на відкриття ринку землі, проте тепер фінальна версія законопроєкту позбавляє можливості іноземних фермерів викупити паї, які вони обробляють.

– Ми хочемо мати такі ж самі права на купівлю земель, які мої сусіди – українські фермери, каже німецький інвестор.

Іноземні фермери склали лист до Президента України, уряду та Верховної Ради, пропонуючи передбачити у законопроєкті можливість купувати українські землі іноземним компаніям за умови, якщо вони три роки її обробляють.

– Іноземці не можуть забрати з собою українську землю. Якщо я її купую, то це означає, що я залишаюся і тут інвестую, – підкреслює Дітріх Трайс.

Відповіді на свій лист фермери наразі не отримали.

Читайте: Проти дискримінації на ринку землі: європейські фермери звернулися до Президента України

– Обмеження, які накладаються після скасування мораторію на ринок землі, негативно впливають на попит. І відповідно, знижують динаміку ціни на землю, а також вартість оренди, — підкреслює аналітик Дмитро Ливч, проєктний менеджер EasyBusines.

У результаті у у власників паїв можуть задешево скупити землю, а потім пустити на перепродаж, у тому числі й іноземцям. Дмитро Ливч вважає, що закопроєкт про ринок землі потрібно доопрацювати. На його думку, іноземці, які звикли працювати відкрито і платити податки, можуть вивести агросектор з податкової тіні, дати поштовх для розвитку агробізнесу в Україні.

Наразі в Україні нараховується близько 350 підприємств з іноземними інвестиціями.

Раніше Landlord писав, чому ринок землі має бути відкритим для іноземців.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також