Новини / Кейси     17 серпня 2019 14:18

1 тис. гривень за кілограм: як вирощують австралійських раків в Україні

Тропічні раки добре приживаються на півдні України та виростають удвічі більшими за українських родичів. Вирощують їх у ставках.

Про особливості вирощування aвстрaлійських раків в Україні пише Gazeta.ua.

Пaвлo Кутіщев, зaвідувач кaфедри вoдних біoресурсів і aквaкультури Херсoнськoгo aгрaрнoгo університету, розробляв технологію вирощування австралійських раків у місцевих умовах. На його переконня, трoпічний рaк може стати aльтернaтивoю дніпрoвським родичам, які не дуже добре почуваються у природних умовах.

З точки зору бізнесу австралійські раки вигідніші: вони за 5 місяців можуть набрати вагу 70-110 г,  а деякі екземпляри й 250 г. Їхній українській річковий родич мусить рости 5 років до ваги 70 г.

Тропічних раків тримають у ставках при температурі +20–25°С н більше 7 штук на 1 кв метр. А краще тримати у ставку в індивідуальних клітках, бо вони канібали і можуть їсти один одного. Ставки мають бути спускними з можливістю oнoвлювaти воду. Дно засипають піском та каміням, адже раки полюбляють ховатися і робити нори.  На зиму раків поміщують у спеціальні басейни.

Ракам дають рибу, подрібнене запарене зерно, комбікорм, варену картоплю, терту моркву. У природі вони харчуються личинками черв’яків, комах, равликів – тож зрадіють такій їжі.

Одна самиця може привести до 30 раченят.

Товарні раки, що важать 120–140 грамів, коштують 1 тис. гривень за кілограм. Але перш, ніж отримати прибуток на раках, продаючи їх у ресторани, підприємець має солідно вкластися в цей бізнес.

Любомир Гайдамака, головний технолог фірми «Вісмар Аква», розповів, що зараз на Одещині запускають ферму інтенсивного вирощуванням раків: це 15 ставків по 200-300 кв м. Вкладення складуть 5–6 млн грн, окупляться за два роки. На такій фермі можна вирощувати 20–30 тисяч тонн раків на рік.

Читайте: На Миколаївщині юрист-фермер вирощує чорноморських устриць

Молодняк австралійських раків можна купити у Херсонському й Одеському маточнику по 10–15 гривень за штуку.

Для тропічних раків підходить південь України.Довідково: в Австралії налічується 142 види раків, в Україні лише 3.

Як повідомляв Landlord, раніше у Жмеринці на фермі вирощують тихоокеанську королівську креветку для найвибагливіших ресторацій.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також