Новини    29 листопада 2017 12:48

$ 1,5 млрд втрачає Україна через замалу кількість зрошувальних орних земель


Потягом останніх десятиліть площа зрошуваних земель в Україні зменшилась в рази. Так відбувається через високі втрати води, пов’язані з погіршенням технічного стану об’єктів інфраструктури, а також тривалими застарілими управлінськими підходами. Як наслідок, в Україні зрошуються менше 1% орних земель, тоді як, наприклад, у США – 5,5%, у Франції – приблизно 5% орних земель.

«Що означає відсутність зрошення для України? Для того аби дізнатись про які цифри йдеться варто порахувати скільки валової продукції ми недовиробляємо через відсутність зрошення в нашій країні. Сьогодні йдеться про приблизно 10 мільйонів тонн зернових культур, що означає приблизно 1,5 мільярда доларів виручки, які ми щорічно втрачаємо», – зазначає аналітик з питань аграрного бізнесу Європейського банку реконструкції і розвитку Василь Говгера.

Для реалізації повного потенціалу зрошення в Україні (розширення зрошення на 1,5-2 млн га земель) необхідно $ 2-4 млрд інвестицій.

Сьогодні існують три основні фактори, які стримують інвестиції бізнесу в зрошування: доступність до ефективного фінансування, невизначеність із земельним питанням,труднощі з фізичним доступом до води.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...