Новини / Фінанси     03 грудня 2019 14:19

$1,5 млрд в офшорах: досліджено подробиці експорту українського зерна

У 2015–2017 роках з України в офшорні зони вивели $1,5 млрд прибутків від експорту пшениці та кукурудзи. Такий висновок отримано в дослідженні, проведеному групою європейських фахівців і представленому депутатам Європарламенту.

Про це повідомляє Економічна правда.

Дослідження, яке проводилося в Україні за кошти німецького уряду, здійснила група експертів, очолювана фахівцем у сфері міжнародного оподаткування й ціноутворення Томмасо Фацціо.

Читайте: За 5 років більше мільярда інвестицій: як чеські підприємці обробляють землі в Україні

За даними дослідження, більша частина експорту аграрної продукції з України проводиться через канали в юрисдикціях з низьким оподаткуванням – таких як Швейцарія, Нормандські острови Велика Британія, Кіпр. Дослідники вважають, що це робиться «для уникнення сплати податків в Україні».

«Як все це працює? В основі цього: якщо українська компанія продає товар напряму, скажімо, у Францію, то оподаткування буде вищим. Але якщо це відбуватиметься через країни – офшорні, напівофшорні зони, на кшталт Кіпру, оподаткування буде нижчим», – роз’яснює Томмасо Фацціо.

Українські трейдери користуються тим, що податкова звітність агроекспортерів в Україні не є загальнодоступною, і через це встановити, скільки податків не сплачено в державі, досить складно.

 «Наша оцінка потенційної зміни прибутку показує, що для експорту пшениці та кукурудзи, що становить близько 40% агроекспорту України, за період з 2015 до 2017 року потенційно було переміщено близько 1,5 мільярда доларів», – роблять висновок експерти.

Landlord раніше повідомляв про українські компанії, які входять у ТОП-10 найбільших експортерів зернових.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також