Новини / Кейси     03 грудня 2019 10:50

За 5 років більше мільярда інвестицій: як чеські підприємці обробляють землі в Україні

Два чеських бізнесмени Петр Крогман та Петр Томан 5 років тому заснували в Україні агрокомпанію «Ресіліент» і за цей час інвестували понад 1 млрд грн у розвиток українського агросектора.

Про це повідомляє Економічна правда.

Підприємці з Чехії ризикнули заснувати агробізнес в Україні у проблемний для нашої держави 2014 рік.

Львівщина

Перше господарство компанії «Ресіліент» було відкрито на Львівщині, воно мало в обробітку лише 700 га сільгоспугідь. Попередні власники господарства не дуже переймалися його розвитком, тож його технічне і технологічне оснащення було досить слабким.

Читайте: Кейс господарства Жорнище: як залучити кошти на посівну

Завдяки чеським інвестиціям і ефективним методам ведення бізнесу вже перший рік господарювання  «Ресіліент» у Львівській області був досить успішним. Далі підприємці вирішили нарощувати земельний банк.

Хмельниччина

У Хмельницькій області «Ресіліент» придбала ТОВ з невдалою структурою землі (80% земельного банку становили «не витребувані» паї, а 20% паїв були розкидані в радіусі до 30 км по всьому району). Крім того, як з’ясувалося згодом, це ТОВ мало не дуже порядну репутацію щодо податків.

Проте Петр Крогман та Петр Томан провели безпрецедентну кампанію з оптимізації земельного банку: через рік вони знайшли 80% спадкоємців паїв. Це стало можливим завдяки «підбору професійних кадрів, правильній постановці завдань і відмінній пропозиції для пайовиків».

«Пайовики – наші замовники», – таким було гасло компанії.

Власникам паїв запропонували справедливу орендну плату, при цьому селяни могли обирати форму виплат – іноземна валюта, гривна, зерно.

На поля господарства чеські інвестори завели найсучаснішу модернізовану техніку. Врожайність і прибутковість зростали, а працювати на цьому підприємстві стало престижним для українців.

Житомирщина

На землях Житомирської області у 2016 році «Ресіліент» побила районний рекорд із урожайності кукурудзи (140 ц/га). Господарство тісно співпрацювало з дистриб’юторами насіння, стало для них дослідним майданчиком і місцем презентацій.

Київщина

Наприкінці 2016 року чеські підприємці інвестори придбали 4 компанії в Білоцерківському районі Київської області, загальний земельний банк яких становив 5 тис га.

У білоцерківських активах було дві збиткові тваринницькі ферми, де працювало понад 150 людей, що доглядали за загальним поголів’ям 2000 корів. Інвестори не лише зберегли ці тваринницькі комплекси, а й підвищили їх ефективність.

Інвестиції чеських підприємців у сільське господарство України продовжують зростати.  Середня зарплата на підприємствах «Ресіліент» перевищує середні показники в агросекторі України.

Вартість оренди землі

На сьогодні «Ресіліент» платить пайовикам за оренду землі по $150 за 1 га і ці виплати зростають. Крім того,  з кожного гектара сплачується $150 податків, які йдуть до бюджетів усіх рівнів.

Landlord раніше повідомляв про те, як нідерландська компанія «Бунге» власним досвідом показала, що цілком можливо вести успішно бізнес понад два століття.

На фото: Петр Крогман (фото Економічна правда)

Читайте також