Уряд Японії планує реалізувати додаткові запаси рису за фіксованою ціною, щоб зменшити вартість основного продукту харчування, яка за рік зросла вдвічі. Про це повідомив новопризначений міністр сільського господарства Сіндзюро Коїдзумі, передає Блумберг.
За даними Міністерства сільського господарства, буде продано ще 300 тис. тонн з держрезерву за оптовою ціною близько 10 тис. єн за 60 кг. Це дозволить знизити роздрібну вартість до 2 тис. єн за 5 кг — удвічі менше, ніж нинішня середня ціна 4 268 єн.
«Ми не можемо допомогти людям, якщо діятимемо за старими схемами», — заявив Коїдзумі, оголосивши про відмову від традиційної практики продажу рису на конкурентних торгах. За його словами, дешевший рис за фіксованою ціною з’явиться в магазинах уже на початку червня.
Подорожчання рису — болюча тема для японських споживачів напередодні літніх виборів до верхньої палати парламенту. У квітні ціни на продукт зросли на рекордні 98,4% — найбільше з 1970-х років. Це посилило тиск на уряд меншості під керівництвом Шігеру Ішіби, чий рейтинг впав до історичного мінімуму після поразки на попередніх виборах.
Коїдзумі назвав стабілізацію цін на рис та забезпечення доступу до нього пріоритетом номер один. Для цього міністерство створить команду з 500 осіб по всій країні, яка працюватиме над зниженням вартості.
Із березня уряд уже випустив понад 200 тис. тонн резервного рису, який зазвичай зберігають на випадок стихійних лих. Однак лише 11% цього обсягу дійшло до прилавків — решта застрягла на різних етапах логістики.
Нова стратегія реалізації запасів з’явилася після відставки попереднього міністра Таку Ето, який викликав обурення громадськості заявою, що ніколи не купував рис, бо отримує його від своїх прихильників.
- Японія виділила Україні 230 млн доларів на відновлення агросектору.
- Україна та Японія розпочинають новий спільний проєкт, спрямований на розвиток малого садівництва в Україні.
Підписуйся на наш Telegram. Стеж за новинами у зручному форматі!