Агролайф    01 травня 2025 19:02

Як дізнатися нормативну грошову оцінку землі: поради юриста


Відповідно до ст. 38 Закону України «Про Державний земельний кадастр» відомості Державного земельного кадастру є відкритими та загальнодоступними, крім випадків, передбачених цим Законом.

Про це повідомяє Земельний фонд України.

Вони надаються у формі:
  • витягів з Державного земельного кадастру;
  • довідок, що містять узагальнену інформацію про землі (території);
  • викопіювань з картографічної основи Державного земельного кадастру, кадастрової карти (плану);
  • копій документів, що створюються під час ведення Державного земельного кадастру.

На сьогодні витяг з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки можна отримати або в паперовій формі, або замовити онлайн (така послуга є безплатною).

Для цього необхідно покроково здійснити такі дії:

  1. зайти на сайт “Офіційний електронний портал Держгеокадастру”
  2. пройти ідентифікацію з використанням: або електронного цифрового підпису; або BankID; або через email та пароль
  3. обрати “Відомості ДЗК” та “Замовити”, заповнити форму замовлення Витягу про НГО (вказати тип заяви («Нормативна грошова оцінка земельної ділянки (с/г призначення за межами населених пунктів») чи «Нормативна грошова оцінка земельної ділянки (землі населених пунктів).
  4. обрати форму витягу та подати заяву.
  5. зазначений витяг можна отримати в будь-якому з обраних заявником центрів надання адміністративних послуг особисто за пред’явленням документа, що посвідчує особу, або за довіреністю. Або завантажити в форматі pdf з Електронних сервісів Держгеокадастру, перейшовши у розділ «Історія замовлених відомостей з Державного земельного кадастру» за номером заяви чи номером об’єкта (за кадастровим номером земельної ділянки).

Нагадаємо, в Україні найдорожча медіанна ціна сільськогосподарської землі за 1 га розташована на Львівщині та Івано-Франківщині. Водночас найменша ціна у Чернігівській області. На Львівщині 1 га землі можна придбати за майже 119 тисяч гривень, а до повномасштабної війни цифра сягала майже 98 тисяч гривень. Надалі йде Івано-Франківська (84 112 грн), Київська (78 095 грн) та Рівненська (45 888) області. Замикає ТОП-5 Закарпатська область — 45 142.

Новини за темою:  Як правильно доглядати за трояндами: секрети квітникарів для ідеального саду
Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...