Агролайф / LOL     19 травня 2020 20:00

Сотні міжнародних браконьєрських траулерів спустошують аргентинські територіальні води

Акваторію постійного скупчення нелегальних рибалок вже прозвали містом іноземних кораблів  

Щоночі сотні міжнародних рибальських суден збираються неподалік від узбережжя Аргентини, часто запливаючи у виняткову економічну зону цієї країни. В межах такої зони держава має виключне право на використання природних ресурсів (зокрема, місцеві води кишать кальмарами та іншою рибою). Про це  пише аргентинська газета Clarín, наголошуючи на гостроту проблеми і на тому, що нелегальна океанічна риболовля загрожує унікальному навколишньому середовищу країни.

Оприлюднені відеокадри показують те, що в Clarín назвали «містом іноземних кораблів». Журналісти піднялися на борт військового літака, щоб своїми очима побачити незаконну риболовлю у виключній економічній зоні. На відео добре видно яскраві вогні кораблів, які пронизують кромку темного океану, наскільки сягає око.

 

Місцеві експерти стверджують, що найчастіше така рибна ловля відбувається за допомогою траулерів, які, в основному, полюють на кальмарів, особливо популярних в Східній Азії.

Читайте: COVID-19: через дефіцит продуктів у крамницях, американці пішли по м’ясо на полювання 

Це 350-400 промислових кораблів, які прибувають у ці віддалені морські райони на термін до двох років. Як правило, це судна східного походження – китайські і корейські. Але серед них також є російські, іспанські, англійські і південноафриканські. Переробка та заморозка улову відбувається прямо на борту. Після промпереработки рибу перевантажують на допоміжні судна, які везуть її у порти своїх країн або вивантажують в Уругваї. Вважається, що в середньому такі судна добувають до 50 тон риби і морепродуктів на добу.

Масштаби проблеми вражають: вночі вогні міста іноземних кораблів можна помітити навіть з космосу.

«Коронавірус спустошує наші вулиці, а наше море, навпаки, наповнюється кораблями (деякі з них навіть не мають прапора!), що безкарно полюють на наші ресурси», – іронізує місцевий представник Грінпіс.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що відносини між Україною і КНР опинилися під загрозою після позову громадської організації.

Фото: Clarín

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також