Новини / Політика     14 червня 2020 13:30

Фермери Польщі виступили проти екологічних обмежень ЄС

Сільськогосподарських виробників не влаштовують вимоги до граничних норм використання ЗЗР і мінеральних добрив та необхідність тримати частину землі під парою

Фермери Польщі виступили проти екологічних обмежень до агровиробництва, які встановлюються у Європейському Союзі. Про це повідомило видання Portal Komunalny.

Як відомо, на території Європейського Союзу з кожним роком зростають обмеження щодо застосування ЗЗР та мінеральних добрив, а також посилюються вимоги до збереження родючості ґрунтів. Нині активно готуються та обговорюються чергові зміни вимог у європейському агровиробництві в межах стратегії інвестиційного плану «Нової Зеленої угоди». Зокрема, у Польщі вони зустріли доволі гостру критику в аграрних колах.

Так, президент національної ради сільськогосподарських палат Польщі Віктор Шмулевич стверджує, що такі зміни як скорочення використання добрив і ЗЗР, відведення 10% земельних площ під пар та підвищення відсотку органічного виробництва викликають занепокоєння.

«Правління Національної Ради сільськогосподарських палат із великою тривогою сприйняло комюніке Єврокомісії, опубліковане 20 травня, і в нього є багато питань та сумнівів щодо остаточної форми детальних рішень, пов’язаних з впровадженням екологічних принципів в сільському господарстві», – зазначив Віктор Шмулевич.

Європейська Комісія представила дві стратегії із робочими назвами «Від поля до виделки» та «Стратегія біорозмаїття» (яка є частиною першої стратегії). При цьому непопулярні зміни супроводжуватимуться для АПК Польщі таким відчутним бонусом як 33,5 млрд євро впродовж 2021-2027 років.

Читайте: Компанія «Нібулон» відкрила річковий термінал вартістю $22 млн 

Поляки мають сумніви щодо реалістичності скорочення до 2030 року застосування агрохімії на 50% чи противірусних та протибактеріальних препаратів для тварин у аналогічному обсязі.

За словами Віктора Шмулевича, польські фермери і так використовують набагато менше добрив, у порівнянні із іншими країнами ЄС – 170 кг/га NPK проти 400 кг/га.

Чиновник вважає, що ресурс для скорочення внесення добрив існує лише у господарств, які практикують технології точного землеробства. Але переважна більшість польських фермерів, котрі обробляють від 3-4 гектарів землі, просто не мають коштів для впровадження точних рішень, включно із придбанням відповідної техніки.

Нереальною на його думку є і вимога вилучати 10% орних площ під пари. Річ у тім, що у Польщі великий відсоток займають бідні ґрунти, тому родюча земля цінується дуже високо. Якщо ці поля вилучати під пари, то істотно знизиться рентабельність сільгоспвиробництва. Зрештою, як стверджує Віктор Шмулевич, це призведе до подорожчання продуктів харчування.

Тим більш, що серед вимог європейської зеленої стратегії наявні ще й плани зі збільшення площ під органічним виробництвом до 25%. Нині ж у Польщі органічну продукцію вирощують усього лише на декількох відсотках площ.

Як можна зрозуміти із виступу керівника національної нади сільськогосподарських палат Польщі, його думку розділяє багато не лише польських фермерів, але і їхніх колег із інших країн Євросоюзу.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, який вплив на агросектор Польщі мала посуха 2020 року.

Читайте також

Матеріали по темі