Агролайф / Відпочинок     23 лютого 2019 13:57

Пляшку можна переробляти 12 разів: як борються з пластиком у Норвегії

У Норвегії знайшли ефективний спосіб зменшення кількості відходів. Норвезька депозитна система пластикових пляшок вважається найкращою у світі. Люди повертають пляшки в спеціальні автомати й отримують за це винагороду.

Про це повідомляє на своїй сторінці у Фейсбук BBC News Ukrainian.

У 2016 р. в Норвегії переробили майже 600 млн, або 97%, пластикових пляшок.

Як це працює?

У всіх містах країни встановлено автомати, через які можна здати пляшку й отримати за це винагороду: машини повертають людям ту зайву крону, яку вони сплачують при купівлі напою. Схема зменшує потреби у виробництві нового пластику, оскільки пластикову пляшку можна переробляти 12 разів.

Читайте: У Туреччині люди стоять у чергах за овочами

При переробці відділяють прозорі ємкості від непрозорих. Із прозорих можна виготовляти нові пляшки, кольорові – йдуть на виробництво пластикових матеріалів.

Хто за це платить?

Компанії, які виробляють напої. Це добровільна система, але якщо підприємство бере в ній участь, то воно сплачує менші податки.

Як повідомляв Landlord, щоб запобігти голоду і нестачі води внаслідок глобальних змін клімату, вчені запровадять нові технології, які докорінно змінять агросферу. Однією з інновацій називають пластичне препарування: через 5 років з’являться принципово нові способи переробки старого пластику. Уся харчова упаковка підлягатиме вторинній переробці.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також