Агролайф    09 квітня 2019 14:58

Львів відмовляється від поліетиленових пакетів. У місті стартує просвітницька кампанія

Сьогодні Львів розпочинає тримісячну просвітницьку кампанію «Без поліетилену»: у великих торговельних мережах міста покупцям замість поліетиленових пакетів пропонуватимуть альтернативне пакування.

Про це повідомляє Tvoemisto.tv.

Серед заходів, які проводитимуться під час кампанії, – поширення просвітницьких відео- та аудіороликіів, зокрема – в соцмережах, великі тематичні заходи – фестивалі та ярмарки.

Читайте: Від сміття на узбіччі гинуть корови: у Німеччині провели день ґрунтових доріг

Просвітницька кампанія триватиме до 3 липня. Саме 3 липня відзначається Всесвітній день відмови від поліетилену.

«Час активного використання поліетиленового пакета – 20–30 хвилин, а шкоду довкіллю він завдає впродовж сотень років. Тому ми починаємо велику просвітницьку кампанію, щоб до кінця року плавно відмовитися від поліетилену», – коментує заступник міського голови Львова з питань розвитку Андрій Москаленко.

Зрозуміло, що альтернатива поліетиленовим пакетам коштує трохи дорожче, і це зменшує прибуток бізнесу.

«Тому ми можемо подумати про те, як скооперуватися з нашою легкою промисловістю. Можливо, вони би шили багаторазові торбинки з відходів тканин, що було б дешевше. Також ми просимо торговельні мережі, щоб вони заохочували клієнтів до використання альтернативи. Наприклад, маленькою додатковою знижкою або якоюсь дрібничкою», – каже директорка департаменту економічного розвитку ЛМР Ірина Кулинич.

Представниця мережі «Ашан» зазначила, що в їхніх супермаркетах відмовляться не лише від поліетиленових пакетів, а й від пластикового одноразового посуду в кафе та у відділі кулінарії – його замінять на дерев’яний або паперовий. Також у магазинах відбуватиметься промо-акція – покупцям пропонуватимуть придбати багаторазові торбинки, контейнери тощо.

Landlord раніше повідомляв про те, що пляшку можна переробляти 12 разів: як борються з пластиком у Норвегії.

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...