Агролайф    24 грудня 2018 11:03

Кукурудза, скнара-трейдер та капітан Кук: різдвяна історія від ВВС, про яку нагадала Карен Браун

Як виглядав трейдер, що торгував кукурудзою у Англії ХІХ століття й ім’я якого стало символом скнарості та жмикрутства? Кому цікаво, запрошуємо у західний Святвечір переглянути одну з численних екранізацій «Різдвяної пісні» Чарльза Діккенса.

Про неї нагадала на своїй сторінці у Twitter відомий американський оглядач агроринку Карен Браун.

Напередодні католицького Різдва Карен Браун згадує класичну моральну історію про багатія Ебінейзера Скруджа – героя твору Чарльза Діккенса «Різдвяна пісня в прозі, або різдвяне оповідання з привидами». Похмурий скнара, який не любить нікого і нічого, крім власних грошей,  отримує у Святвечір урок, що докорінно змінює його єство, – він стає найдобрішою і найщедрішою людиною в місті.

Читайте: Як аграрію скласти план на 2019 рік: визначаємо цілі та задачі

На тему «Різдвяної пісні» Діккенса було знято більше десятка фільмів і навіть діснеївський мультфільм «Качині історії», герой якого Скрудж МакДак став одним із найвідоміших символів підприємницької діяльності.

Карен Браун пише, що в деяких екранізованих версіях Скрудж був лихварем, позикодавцем, але є фільми, де Скрудж представлений кукурудзяним трейдером і де показані сцени з біржі.

ВВС відтворили класичну казку у виконанні британського актора Саймона Каллоу. Їх версія «Різдвяної пісні»  вийшла на екрани в грудні 2018 року.

Інтерпретація ВВС спирається на дослідження політичного економіста Пітера Кларка, в якому показано, що прототип головного героя Діккенса насправді був кукурудзяним трейдером і займався виноробством. І саме він забезпечив корабель «Індевор» капітана Кука для експедиції по Тихому океану.

Улюбленим виконавцем ролі Скруджа для Карен Браун є англійський актор Аластер Сім (фільм «Скрудж», 1951).


Проте нам для сьогоднішнього сімейного перегляду більше підійде «Різдвяна історія» (2009) від Волта Діснея з відомим коміком Джимом Кері.

Тож щасливого Різдва всім, хто святкує його в ці дні!

Landlord раніше повідомляв про мобільні додатки, за допомогою яких можна підібрати фільм для вечірнього перегляду, зробити закупки продуктів, розробити програму фітнес-тренувань а також багато іншого.

Фото на заставці: Саймон Каллоу в ролі Ебінейзера Скруджа в адаптації BBC

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...