Агролайф    31 грудня 2018 17:03

Як аграрію скласти план на 2019 рік: визначаємо цілі та задачі

Щоб скласти план на 2019 рік – підбийте підсумки 2018-го. Визначтеся з цілями та розділіть їх на задачі, вкажіть конкретні дати, до яких ви зможете їх виконати. Користуйтеся програмами для планування. Коригуйте свій план, не втрачайте мотивацію та віру в себе.

LANDLORD підготував алгоритм дій для аграрія при складанні плану на 2019 рік.

Підбийте підсумки 2018 року

Проаналізуйте минулий рік – занотуйте досягнення, провали та нові знайомства, вкажіть, які партнерські стосунки вдалося налагодити. Вже на цьому етапі ви побачите, за яку справу потрібно взятися наступного року. Якщо торік ви вже складали план – підсумуйте, що вдалося зробити, а що ні, над чим необхідно ще попрацювати. Якщо з’ясуєте, що ціль, яку ви ставили у 2018, 2017, 2016 роках так і не досягнута, можливо, вона вам не так вже й була потрібна, або ж ви не точно її сформулювали. Ніколи не носіть план «в голові» обов’язково занотуйте його або у блокноті, або ж в електронному документі. Цілі та задачі потрібно правильно та чітко сформулювати, аби вони були вам зрозумілими.

Створіть «колесо» свого добробуту

Для визначення цілей та планів на рік, створіть «колесо» цілей всього вашого життя. Визначтеся, як ви хочете розвиватися, чого плануєте досягти. В Інтернеті є спеціальні колеса-заготовки. Однак ваше може суттєво відрізнятися. Серед складових колеса може бути здоров’я, красота, фінансове благополуччя, досягнення та слава, сім’я, друзі, робота, кар’єра, освіта, духовність тощо. Замалюйте кожен напрямок настільки, наскільки ви ним задоволені. І ви одразу побачите, над чим необхідно працювати.

Визначаємо тему року та складаємо список цілей

Перед детальним плануванням визначтеся з головним напрямком (темою), в якому будете працювати у 2019 році та складіть список цілей. Наприклад, темою може бути фінансове благополуччя. Ставлячи цілі, впевніться, що вони – це саме те, що вам потрібно, чого ви прагнете усією душею.

Цілі розбиваємо на задачі

Для повної впевненості, що цілі визначені правильно, протестуйте їх питаннями «Що буде, якщо цього не станеться (не буде)?», «Що я готовий заплатити?», «Що я створюю в собі та у світі досягненням цієї мети?». Наприклад, ваша ціль налагодити партнерські стосунки з конкретною компанією щодо експорту зерна. Її необхідно розбити на задачі, тобто кроки, які ви маєте зробити, аби наблизити бажане до реальності (зібрати інформацію про компанію, скласти умови, які можете запропонувати для партнерства, підготувати необхідні документи, створити презентацію власної продукції, налагодити комунікацію з компанією, назначити зустріч, телефонну розмову тощо). Задачі, звісно, можуть суттєво відрізнятися від ваших – все залежить від специфіки роботи.

Перевірка задач на «досяжність»

Кілька критеріїв допоможуть вам визначитися, чи правильно ви написали задачу. Якщо вона не відповідає хоча б одному з них – переформулюйте її.

Конкретність та вимірність. «Займатися спортом» – не підходить, а ось «пробігти за рік 1000 кілометрів» – правильно.

Обмеженість у часі. Розбийте кілометри на дні в році та визначити, скільки саме ви маєте пробігти в день. Щоб не відкласти цю задачу на останній місяць року та запланувати бігати щодня по 10 кілометрів.

Досяжність – Зважити усі «за» та «проти». Відповісти собі, чи зможете теоретично пробігти цю тисячу км чи, можливо, потрібно цю планку зменшити?

Релевантність – можливо, вам взагалі не потрібно бігати, адже ви, наприклад, запланували у 2019 році лікувати серце.

Визначаємося з датами

Щоб можна було контролювати виконання задач – розпишіть їх та вкажіть конкретні дати виконання. Складіть план на місяць, тиждень, день. Для цього краще використати спеціальні програми для планування, Google-календар чи простий блокнот. Програми вигідні тим, що можуть надсилати автоматичне нагадування.
Розпланувати увесь рік погодинно, звісно, ви не зможете, але «накидати» задачі та час виконання можна.

Розпланувати увесь рік погодинно, звісно, ви не зможете, але «накидати» задачі та час виконання можна.

Контролюйте свої досягнення

Обов’язково відзначайте досягнення – отримали прибуток, налагодили стосунки, зібрали запланований врожай, прочитали цікаву книгу – нагороджуйте себе подарунками. Це стимулюватиме продовжувати у тому ж напрямку та дотримуватися плану.

Корекція плану

Періодично повертайтеся до свого плану, контролюйте його виконання, корегуйте, якщо задачі додаватимуться чи навпаки будуть зайвими. Адже життя змінюється. Те, що було важливим на початку року, може трохи змінитися. Однак не відступайте від основного напрямку. Можливо, перегляньте задачі, змініть їх, підкоригуйте.

Читайте: Як аграрію прикрасити будинок на Новий рік 2019

Не втрачайте мотивацію тавіру в себе.

Йдіть до своєї мети, не відхиляйтеся від основних задач. Якщо одного дня ви не дотрималися плану – намагайтеся повернутися до нього наступного, не залишайте ціль на півдороги. Якщо бачите, що план ну зовсім не працює, виділіть час та переробіть його, вже ґрунтуючись на реальних проблемах, з якими зіштовхнулися, про які не знали з самого початку.

І, звісно, ж вірте в себе – і будь-яка мета стане реальністю.

Раніше LANDLORD ділився з аграріями прикметами на новий 2019 рік та радив, як приманити фінанси та удачу.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...