Агролайф / LOL     24 травня 2020 15:30

Фермер Джеймс Дайсон очолив список найбагатших людей Великої Британії

За версією Sunday Times найбільший фермер Великобританії з 14 тис га землі, розширив статок до 16,2 млрд фунтів стерлінгів

Минулого тижня Sunday Times Rich List опублікував новий рейтинг найбагатших людей Великобританії. Найбагатшим англійцем став сер Джеймс Дайсон (James Dyson), винахідник і найбільший з англійських фермерів.

Підприємець, який також відомий своєю активною підтримкою виходу Великобританії з Європейського Союзу, є четвертим за величиною платником податків у країні. За останній фінансовий рік бізнесмен і його сім’я сплатили до англійського бюджету 103 млн фунтів стерлінгів податків.

Частиною бізнесу 73-річного багатія є Beeswax Dyson Farming, сільськогосподарська компанія, земельний банк якого становить 14 тис. га, а вартість – 500 млн фунтів стерлінгів. Громадськості компанія відома, насамперед, масштабною вертикальною фермою з вирощування полуниці.

Однак причиною, по якій Дайсон піднявся на першу позицію Rich List, є успіхи його компанії Dyson, яка спеціалізується на виробництві побутових електроприладів. Як стало відомо Sunday Times, попит на електротовари Dyson Китаї та на інших азіатських ринках значно збільшився.

Читайте: Введення вільного обігу землі змусить компанії змінити структуру власності 

За свою винахідницьку кар’єру сер Джеймс Дайсон створив швидкохідну морську вантажівку Sea Truck, здатну приставати до необладнаних причалів, тачку Ballbarrow з кулею замість колеса, перший циклонний пилосос G-Force, гігієнічну сушку для рук, що дозволяє скоротити процес сушіння до 10 секунд та ін. Сьогодні вартість Dyson оцінюється в $6,1 млрд, а її продукція представлена ​​в 52 країнах світу.

Цифри, опубліковані в Sunday Times Rich List, демонструють, що Дайсон піднявся на п’ять позицій на перше місце в списку після того, як його капітал зріс на 3,6 млрд до 16,2 млрд фунтів стерлінгів.

Додамо, що у оприлюдненому у 2018 році виданням Lovemoney рейтингу найбільших землевласників Об’єднаного Королівства, сер Джеймс Дайсон посідає 21-шу сходинку. Але треба врахувати, що до рейтингу увійшли землі, що належать королівській родині, комісії з лісового господарства, інфраструктурним, енергетичним і добувним компаніям тощо.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що до 2030 року 25% сільгоспземель ЄС стануть органічними.

Фото: Lovemoney; The Telegraph; Business Live

 

 

 

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також