Агролайф / Відпочинок     15 грудня 2019 10:02

День Святого Миколая: історія свята та що дарувати дітям

19 грудня – дата, коли в Україні святкують день Святого Миколая. Landlord пропонує ідеї приємних подарунків всім, кого ви любите: дітям, коханим, батькам.

Погодьтеся, ми так рідко висловлюємо свої теплі почуття найдорожчим людям. Тому день Святого Миколая – чудова нагода це зробити.

Історія виникнення свята дня Святого Миколая

Ікона Святого Миколая

Науковці вважають, що в Україні свято Миколая почали відзначати ще за часів Київської Русі після прийняття християнства. У давнину день Святого Миколая був не тільки дитячим святом, його справляли й дорослі: з ранку до пізнього вечора вони гуляли та веселились, варили пиво та катались на конях.

Читайте: Авокадо і горіхова паста замість м’яса: сучасний підхід у харчуванні дітей – ФАО

Особливої популярності в Україні цей звичай набув на Галичині у ХІХ столітті разом з появою тут першої мережі шкіл. У день вшанування пам’яті святого учням дарували солодощі. Чому так? Кажуть, що коли Святий Миколай був хлопчиком, то мав дуже гарні здібності до наук і навчання. Тому з появою перших шкіл при храмах він почав опікуватися учнями.

Пізніше традиція поширилася і на сім’ї – батьки зрозуміли, що так діточок можна зробити більш чемними, слухняними та старанними.

Що подарувати дитині на день Святого Миколая?

Якщо слідувати традиціям, то варто дарувати дітям солодощі та фрукти. Малюки, на відміну від дорослих, зрадіють будь яким подарункам. Насамперед, подумайте, чим цікавиться ваша дитина, як найбільше любить проводити вільний час. Гарним подарунком дитині на день Святого Миколая будуть оригінальні розмальовки чи яскраво ілюстровані книжки, розвиваючі ігри, набори для проведення дослідів, м’які іграшки, машинки та ляльки, конструктори відповідно до віку вашої дитини. Також радимо подарувати квитки в кінотеатр або цирк, похід у центр розваг.

Що подарувати коханому або коханій?

Обираючи подарунок для коханої людини, краще зупинити свій вибір на романтичних варіантах, які дозволять висловити свої теплі почуття. Це може бути рамка з вашим спільним фото, адже в наш час цифрових технологій світлини дуже часто лишаються тільки в електронному вигляді. Також гарний варіант – мініатюрні ювелірні прикраси із серцями або ініціалами. Чудова ідея – потішити рідну людину смаколиками, замовивши готовий набір солодощів і милих дрібничок або зібравши його власноруч з тих ласощів, які найбільше полюбляє ваша друга половинка.

І не забудьте додати листівку зі щирими словами кохання близькій людині.

Привітання для батьків: що подарувати мамі або татові?

Батьки із вдячністю приймуть у подарунок затишні речі з часточкою вашого тепла: рукавички, шарф або навіть плед. Якщо в батьків вдома є квіти, подаруйте пуансеттію: своїми яскравими червоними квітами вона радуватиме їх у похмурі грудневі дні, а також нагадуватиме про вашу любов. Доречними будуть також затишні набори у стилі “хюгге”: речі, які допоможуть насолоджуватися моментом, жити тут і зараз та радіти простим життєвим задоволенням.

Також можна замовити чашку з індивідуальним дизайном, яка міститиме напис із вашими теплими словами мамі та татові.

Якщо зовсім немає ідей

Якщо у вас мало часу і жодних конкретних ідей стосовно того, що подарувати дитині, коханій людині або мамі з татом, у вас немає, сміливо купуйте подарунковий сертифікат. Це безпрограшний варіант, адже ваша близька людина зможе на власний смак обрати собі подарунок.

Landlord раніше повідомляв про те, як бути здоровою і щасливою людиною: інструкція Олексія Башкірцева.

ФОТО: Steffen Oliver Riese, Depositphotos.com

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також