Агролайф    27 грудня 2018 18:13

Де найдовша тривалість життя сьогодні та 200 років тому (карта світу)

Демографічні дослідження показують, що на початку XIX ст. жодна країна у світі не мала тривалості життя понад 40 років, сьогодні ж люди стали жити вдвічі довше. У Британії створено карту, за допомогою якої можна порівняти тривалість життя населення в різних країнах світу в 1800, 1950 та 2015 роках.

Про це повідомляє I Fucking Love Maps.

На трьох наведених нижче картах показана глобальна історія тривалості життя протягом останніх двох століть.

Читайте: Навесні наступного року в Україні зберуть перший врожай перлин

На першій карті всі країни позначені червоним кольором, що означає тривалість життя менше ніж 40 років. Практично всі країни світу тоді жили у бідності, людство мало низький рівень медичних знань, отже, у всіх країнах наші предки повинні були готуватися до ранньої смерті.

Протягом наступних 150 років деякі частини світу досягли значного поліпшення стану здоров’я. У 1950 р. тривалість життя становила вже понад 60 років у Європі, Північній Америці, Океанії, Японії та частині Південної Америки, у той час як у Африці – лише 36 років. Відкрився глобальний розрив: у Норвегії тривалість життя становила 72 роки, у Малі – 26 років.

Сьогодні середня тривалість життя у світі – понад 71 рік, в Африці – понад 61 рік.

Візуалізація підсумовує світову історію тривалості життя за останні два століття:

  • у 1800 році новонароджена дитина могла розраховувати лише на коротке життя, незалежно від того, де у світі вона народилася;
  • у 1950 році дитина мала шанс на більш тривале життя, якщо їй пощастило народитися в потрібному місці;
  • протягом останніх десятиліть усі регіони світу досягли значного прогресу, і саме ті країни, які були найгіршими за тривалістю життя в 1950 році, досягли найбільшого прогресу з того часу. Глобальний розрив 1950 року подолано.

Карту створив Макс Розер – економіст із Оксфордського університету і засновник проекту «Наш світ у даних».

Landlord раніше повідомляв про незвичайну карту, за допомогою якої можна дізнатися країну походження для різних пород собак.

LOL        03 червня 2019 16:35

Бабусі агроаналітиків живуть до 100 – зворушливе фото від Карен Браун

Знайомтеся: це бабуся Карен Браун, минулого тижня їй виповнилося 100 років! Цікавий факт: вона працювала повний робочий день до 95 років і нарешті пішла на пенсію в 97.

Про це повідомляє на своїй сторінці у Twitter відомий американський оглядач агроринку Карен Браун.

Карен розповідає, що 1 червня в Коннектикуті відбулося святкування 100-річчя її бабусі, яку вона вважає натхненною та дивовижною жінкою, і щиро тішиться з того, що вона в неї є.

Читайте: Фермерам США доведеться пересівати кукурудзу і сою – Карен Браун

«Це моя бабуся по материнській лінії, і її звуть Аліса. Її фактичний день народження був у вівторок. Вона така мила та супердивовижна! Любіть її!» – пише Карен Браун.

Напівжартома-напівсерйозно Карен стверджує, що на сьогодні її єдина мрія щодо старості –  «все ще мати можливість робити колесо, коли мені буде 80».

«На цей момент мені подобаються мої шанси», – заявляє Карен, оголошуючи досить несподіваний, як для агроаналітика, прогноз.

Як повідомляв Landlord, демографічні дослідження показують, що на початку XIX ст. жодна країна у світі не мала тривалості життя понад 40 років, сьогодні ж люди стали жити вдвічі довше. У Британії створено карту, за допомогою якої можна порівняти тривалість життя населення в різних країнах світу в 1800, 1950 та 2015 роках.

Поділися

Агролайф        26 грудня 2018 18:32

Звідки родом ваш пес: незвичайна карта світу

Оригінальну карту розробили у Великій Британії. З неї можна дізнатися про країну походження для різних пород собак.

Про це повідомляє I Fucking Love Maps.

Розмір карти  – 1918 × 1278. У добрій роздільній здатності ви можете побачити її тут.

Читайте: Ідеальна риболовля: гігантські краби в руках у скаженого чоловіка

Після публікації новини натовпи собаководів посунули до розробників зі своїми коментарями. Один знавець навіть написав: «У мене є 300 собак. Лише трьох із них можна знайти на цій карті».

Проте факт лишається фактом: карту створено, і ви можете нею скористатися. Отже, чи знайдете ви на ній свого улюбленця?

Раніше Landlord публікував фото із National Geographic, на яких дивовижні хаскі перевозять вантажі в Гренландії.

Поділися