Агролайф    27 грудня 2018 18:13

Де найдовша тривалість життя сьогодні та 200 років тому (карта світу)

Демографічні дослідження показують, що на початку XIX ст. жодна країна у світі не мала тривалості життя понад 40 років, сьогодні ж люди стали жити вдвічі довше. У Британії створено карту, за допомогою якої можна порівняти тривалість життя населення в різних країнах світу в 1800, 1950 та 2015 роках.

Про це повідомляє I Fucking Love Maps.

На трьох наведених нижче картах показана глобальна історія тривалості життя протягом останніх двох століть.

Читайте: Навесні наступного року в Україні зберуть перший врожай перлин

На першій карті всі країни позначені червоним кольором, що означає тривалість життя менше ніж 40 років. Практично всі країни світу тоді жили у бідності, людство мало низький рівень медичних знань, отже, у всіх країнах наші предки повинні були готуватися до ранньої смерті.

Протягом наступних 150 років деякі частини світу досягли значного поліпшення стану здоров’я. У 1950 р. тривалість життя становила вже понад 60 років у Європі, Північній Америці, Океанії, Японії та частині Південної Америки, у той час як у Африці – лише 36 років. Відкрився глобальний розрив: у Норвегії тривалість життя становила 72 роки, у Малі – 26 років.

Сьогодні середня тривалість життя у світі – понад 71 рік, в Африці – понад 61 рік.

Візуалізація підсумовує світову історію тривалості життя за останні два століття:

  • у 1800 році новонароджена дитина могла розраховувати лише на коротке життя, незалежно від того, де у світі вона народилася;
  • у 1950 році дитина мала шанс на більш тривале життя, якщо їй пощастило народитися в потрібному місці;
  • протягом останніх десятиліть усі регіони світу досягли значного прогресу, і саме ті країни, які були найгіршими за тривалістю життя в 1950 році, досягли найбільшого прогресу з того часу. Глобальний розрив 1950 року подолано.

Карту створив Макс Розер – економіст із Оксфордського університету і засновник проекту «Наш світ у даних».

Landlord раніше повідомляв про незвичайну карту, за допомогою якої можна дізнатися країну походження для різних пород собак.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...