Новини / Рослинництво     24 січня 2019 09:29

ЗВТ з Ізраїлем: оприлюднено список агропродукції, з якої знімуть мито

М'ясо птиці, молочні продукти, соняшникову олію, яйця, мед та іншу продукцію агросектору можна буде ввозити до Ізраїлю без мита в рамках тарифних квот. Натомість Ізраїль без мита ввозитиме тропічні фрукти, солодощі, горіхи, рослинні олії.

Таку інформацію оприлюднило Мінекономрозвитку на своїй сторінці у Facebook.

Після ратифікації Угоди про Зону вільної торгівлі між Ізраїлем та Україною, Ізраїль скасує ввізні мита для понад 9,2% агротоварів та біля 80% вітчизняних промислових товарів.

Впровадження Угоди буде поступовим – аби бізнес зміг підготуватися до роботи на нових ринках. Процес займе від 3 до 7 років. Відповідно, з кожним роком будуть скасовуватися мита на певні товари та вводитися квоти.

ЧитайтеЩо змінилося у земельному законодавстві: 8 головних нововведень

За три роки без мита Україна зможе експортувати до Ізраїлю горіхи, спеції, насіння, тютюн. За 5 років відкриються ринки для українських рибних продуктів, борошна, крохмалю, консерви, соків, кондитерських виробів та низки інших товарів.

Ізраїль за три роки зможе експортувати до України живі рослини, насіння, варення та концентрати. Через 5 років українцям стануть доступнішими ізраїльські свіжі помідори, морква, сушені овочі, кава, кетчу, томатні соуси та вина.

За інформацією Мінекономрозвитку, в Ізраїлі купують різну українську продукцію. За 11 місяців 2018-го в українському експорті до Ізраїлю з’явилася 251 нова товарна підпозиція. За деякими підпозиціями вітчизняного експорту зростання за минулий рік сягнуло 222%.

Як раніше повідомляв Landlord, Україна використала всі квоти на експорт меду, яблучного та виноградного соків, а також а також основну і додаткову квоти на кукурудзу. Водночас, незважаючи на закінчення безмитних квот, експорт українських товарів буде й надалі зростати з такою ж активністю, прогнозують експерти.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також