Новини    21 грудня 2017 20:12

Золотий овоч: ще ніколи огірки не були такими дорогими


З наближенням новорічних свят овочі та фрукти  продовжують дорожчати. Ціни на огірки вже перевищили рекордні показники за всю історію незалежності України, повідомляє «АПК-Інформ: овочі та фрукти».

Тільки з початку поточного тижня ця продукція на українському ринку подорожчала в середньому на чверть. Сьогодні продавці готові відвантажувати якісний огірок по 50-60 грн /кг (1,52-1,82 євро/кг), менш якісну продукцію вони пропонують від 46 грн / кг (1,39 євро/кг). Для порівняння: ще тиждень тому огірок продавали не дорожче 45 грн / кг (1,36 євро/кг).

Таку ситуацію трейдери пов’язують відразу з кількома факторами. Перш за все, зростання цін спровоковане подорожчанням огірка в Туреччині, яка на даний момент виступає фактично єдиним постачальником цієї продукції на український ринок. Більш того, поставки турецького огірка досить малооб’ємні і нестабільні, що також впливає на ціни.

Зараз огірок в Україні вже коштує в 1,5-1,6 рази дорожче, ніж у другій половині грудня минулого року. Однак продавці відзначають, що зростання цін вкрай негативно позначається на попиті. Роздрібні мережі вже скоротили обсяги закупівель до мінімуму, посилаючись на вкрай низькі темпи збуту в роздрібній торгівлі. При цьому покупці все частіше залишаються незадоволені якістю пропонованого огірка.

 

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!
Ще немає новин у цій стрічці ...