Новини / Логістика     11 лютого 2020 17:14

Зміна очільника УЗ не приведе до кардинальних змін у компанії – Валерій Ткачов

Експерт у сфері транспортної інфраструктури Валерій Ткачов вважає, що для суттєвих змін в «Укрзалізниці» потрібно не лише змінити очільника, а й підібрати повноцінну команду з конкретною програмою реформ.

Голова логістичного напрямку ГО Бізнес-Варта, член Експортної ради при Мінінфраструктури Валерій Ткачов прокоментував Landlord новину про проведення відкритого конкурсу на заміщення позиції голови правління АТ «Укрзалізниця». На думку екперта, сама по собі посада важлива, проте достатньо обмежена в контексті прийняття ключових рішень. Задля структурних змін в УЗ має прийти команда фахівців із конкретним планом дій.

Валерій Ткачов пояснив: на даний момент АТ «Укрзалізниця» має дворівневу систему корпоративного управління: діє наглядова рада і правління. У ці два органи управління АТ УЗ входять як незалежні фахівці (в основному іноземці), так і представники держави (уповноважені КМУ). При цьому існує чіткий поділ зон відповідальності і вертикалей УЗ (структурних підрозділів; бізнес-напрямків). Структуру управління УЗ можна умовно поділити на такі сегменти: інфраструктура; виробництво; фінанси; пасажирські перевезення; людські ресурси; організаційний і юридичний блок (ІТ; СБ; закупівлі/тендери; стратегічний розвиток компанії; юридичний департамент).

«У кожного сегмента/вертикалі є закріплений куратор як в наглядовій раді так і в правлінні АТ УЗ. Тому зміна лише голови правління не приведе до зміни загальної політики підприємства. Реальні зміни можливі за умови заходу повноцінної команди з конкретною програмою реформ», – підкреслив Валерій Ткачов.

Читайте: Закриття лінійних станцій? Агрохолдинги руками УЗ знищують конкурентів – Валерій Ткачов

За його словами, на даний момент йдуть консультації між основними стейкхолдерами АТ УЗ про компромісну кандидатуру голови правління УЗ.

«Треба розуміти, що основні рішення в АТ УЗ приймаються колегіальними органами наглядової ради і правління, тому реальна влада голови правління має обмеження», – зауважив експерт.

Як раніше повідомляв Landlord, УЗ оголосила відкритий конкурс на посаду голови правління, про що розмістила оголошення на своєму офіційному сайті.

Читайте також