Новини    13 грудня 2017 15:07

Живець цього тижня трохи подорожчав


Середня планова ціна на свиней І-ї категорії цього тижня очікується на рівні 45,4 грн/кг, що на піввідсотка вище ніж попереднього тижня, повідомляє Шувар-Инфо.

Під кінець торгів м’ясопереробники продемонстрували трохи активніший попит. Це дало можливість операторам укріпитися на досягнутому рівні, а третині з них навіть додати 0,25-1 грн/кг до ціни минулого тижня. Тож хоча підвищення котирувань фіксується епізодично, виробники не втрачають надії упіймати передноворічну хвилю здороження.

Очікується, що в 2018 році загальне свиняче поголів’я буде найнижчим за всю сучасну історію України. Такий прогноз надав аналітик сільськогосподарських ринків Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО) Андрій Панкратов, повідомляє AgroPortal.

“Протягом 2017 року найбільше скорочення відбулося в категорії сільськогосподарських підприємств. На 1 жовтня там містилося на 10,1% менше свиней ніж минулого року (3,427 мільйона голів проти 3,814), хоча на початок року відставання було на рівні лише 3,7%. Факторів цього скорочення багато – це і АЧС, та низька прибутковість минулого року, наслідки якої стали виявлятися повною мірою, і досить високі ціни на живу вагу, які підбадьорювали реалізацію і ремонт потужностей і оновлення поголів’я відразу на декількох великих підприємствах”, – пояснив Панкратов.

За прогнозами експерта на початок 2018 року очікується, що в Україні буде близько 6,1 мільйона голів свиней.

Ще немає новин у цій стрічці ...