Новини    06 лютого 2018 10:43

Зернові компанії просять відтермінувати введення нових тарифів «Укрзалізницею» до 1 липня


Перенести збільшення тарифів на вантажні вагони «Укрзалізниці» на липень просять учасники зернового ринку. Про це повідомляє Центр транспортних стратегій (ЦТС). За словами представника компанії Cargill Вадима Мірошниченка, через те, що компанії попередили про зміну тарифів лише в цьому місяці вони не встигли підготуватися до нових цін.

«У січні ми отримали лист, що будуть змінені тарифи на вагони, а товар у нас вже куплено, тому просимо перенести дату вступу нових тарифів на початок сезону – 1 липня», – заявив він.

Керівник компанії «Гермес-Трейдинг» Юрій Скічко, каже що угоди із закупівлі товарів були здійснені на багато місяців вперед, у компаній бюджети були прораховані виходячи з вартості типових позицій, але в подальшому тарифи змінюються з 19 лютого.

«Чому з 19 лютого – для нас незрозуміло, звідки визначена ціна 655 грн – теж невідомо, що за механізм визначення – ринок з ним не знайомий. Хоча в ньому дійсно є логіка, є можливо ринкова складова, але ми не побачили ні один тендер, який повинен був відбутися, де ми визначимо цю вартість і як далі механізм буде працювати», – каже він.

Крім того, в зернових компаніях скаржаться на відсутність прогнозованості при розподілі зерновозів «Укрзалізницею».

«Раніше наприклад нам показували барвисту презентацію з механізмом розподілу зерновозів, але так цей механізм і не запрацював. Ми б хотіли повернутися до питання про прозорість розподілу зерновозів, поки ми не розуміємо, де вони працюють і як, як формується ті ринкові ціни на використання зерновозів», – прокоментував Юрій Скічко.

Та додав, що залізниця віддала пріоритет маршрутам і знову тисячі заявок не задовольняються. Немає прогнозованості, немає розуміння як працює ринок, як він буде далі працювати.

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...