Новини / Ринок землі     26 жовтня 2021 12:09

Земельний онлайн-аукціон проходить у шість етапів

В «Прозорро» розповіли про основні етапи земельних аукціонів

В «Прозорро» розповіли, як відбуваються земельні онлайн-акціони. За словами проєктного менеджера «Прозорро.Продажі» Владислава Уривського існує шість етапів.

Земельний аукціон розпочинається з того, що власник землі або орендодавець має оголосити про проведення торгів. Далі в онлайні у режимі питання-відповіді відбувається прийом пропозицій через систему «Прозорро». На цьому етапі покупці ставлять питання, які отримує продавець й відповідає на них на порталі.

«Строк прийому пропозицій – від 30 до 45 календарних днів. Тобто покупцю варто розуміти, що в нього є багато часу. Бізнесмени та фермери навіть можуть створити собі план завдяки фільтрам сервісу «Прозорро.Продажі», щоб кожні 5 днів не шукати перелік земельних ділянок, в яких вони зацікавалені та не винаймати додатково юристів з метою з`ясування всієї належної інформації щодо ділянки», – зауважив Владислав Уривський.

Після того, як потенційний покупець отримав всі необхідні документи щодо ділянки, він має внести відповідні документи, гарантійний внесок та ціну пропозиції.

«Ціну пропозиції не буде бачити ніхто. Відповідно держава як організатор аукціону не буде впливати на покупців та продавців», – додав Уривський.

Наступний етап – торги. Після того, як вони відбулись, переможець, який подав найбільшу пропозицію, підписує протокол торгів, на що йому виділено три робочих дні. Після підписання протоколу покупець відправляє протокол організаторам аукціону, а організатор його затверджує. Далі підписується договір – його можна завізувати як у паперовій формі, так і за допомогою цифрового підпису (ЄЦП). Після підписання продавець завантажує всі документи в систему «Прозорро» й вони будуть наявні в статистиці модулю аукціону.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв, що в Прозорро.Продажі оголошено перший земельний аукціон. 

Джерело: Агротаймс

Наталія Софієнко

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також