Новини / Ринок землі     28 січня 2020 12:00

Земельна ділянка давно є товаром — Мушак відповів Кравчуку та компанії

Радник прем'єр- міністра Олексій Мушак нагадав Кравчуку, Фокіну та Морозу про те, що вони самі виступали за право українців розпоряджатися землею — без референдуму ­— і ухвалили відповідний закон ще 22 роки тому.

Свою позицію у земельній дискусії Олексій Мушак написав на сторінці у Фейсбуку у відповідь на публічну заяву експрезидента Леоніда Кравчука, ексспікера ВР Олександра Мороза та колишнього першого віцепрем’єра Вітольда Фокіна.

«Новий поворот земельної дискусії. Старійшини української політики, а саме перший президент, двічі спікер, перший прем’єр звернулися до народу України з пропозицією провести земельний референдум. І виступили проти перетворення землі в товар.

Я їх абсолютно підтримую. Дійсно, Земля не може бути товаром. А от земельна ділянка з кадастровим номером та нормативно-грошовою оцінкою вже давно товаром є. І задача земельної реформи – зробити правила її обігу чесними та справедливими. А не залишити їх такими, як вони є, протягом останніх десятиліть», – написав він.

Олексій Мушак нагадує політикам про їхні позиції багаторічної давнини.

«…в 1992 році перший президент України Леонід Кравчук, перший прем’єр-міністр Вітольд Фокін, лідер комуністичної більшості та секретар аграрного комітету Олександр Мороз виступали за право українця вільно розпоряджатися своєю землею. Без усіляких референдумів, до речі. І прийняли відповідний закон, згідно якого ринок землі мав стартувати через 6 років в 1998 році або 22 роки тому», – нагадує Мушак.

Читайте: Кравчук, Мороз та Фокін пропонують провести референдум щодо відкриття ринку землі

Нардеп переконаний: ринку землі бути. Він зазначає, що Україна і так втратила багато часу через мораторій.

Як повідомляв раніше Landlord, Олексій Мушак назвав два сценарії розгляду земельного закону в парламенті: від 3 годин до 2 місяців.

Читайте також