Новини    28 жовтня 2022 14:20

Зеленський підписав закон про е-резидентство


Президент України Володимир Зеленський узаконив електронне резидентство. Йдеться про підписання закону №2654-ІХ, який відкриває можливості для іноземців вести свій бізнес.

Про це свідчить інформація на сайті Верховної Ради України (ВРУ).

Е-резидентством називають спеціальну реєстрацію іноземця в Україні, що дозволить зареєструватися фізособою-підприємцем на третій групі спрощеної системи оподаткування (з деякими особливостями для е-резидента), а саме податку з обороту за 5% ставкою.

Іноземці зможуть реєструвати власний бізнес на території України віддалено, створити банківські рахунки онлайн, одержати особистий електронний підпис та керувати бізнесом дистанційно. Також зможуть експортувати різні послуги з України.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Очікується, що запровадження е-резидентства матиме позитивний вплив на економіку країни. Зокрема, тому що суттєво спростить відкриття бізнесу та збільшить податкові надходження до державного бюджету.

Зазначається, що норми закону почнуть діяти з 1 квітня 2023 року. Перелік держав, громадяни яких зможуть стати е-резидентами України, визначатиме Кабінет міністрів.

Щоб стати е-резидентом, потрібно пройти кілька кроків:

  • зареєструватися у “Дії”;
  • пройти фінансову й безпекову перевірку;
  • відкрити рахунок у банківській установі дистанційно, яка буде його податковим агентом;
  • працювати та сплачувати податок (5% з доходів в межах ліміту ФОП 3 групи, якщо вище ліміту — 15%);

Усі документи та листування з податковою будуть в електронній формі, а розрахунки — безготівкові.

Не зможуть отримати статус е-резидента: громадяни держави-агресора РФ; особи, яких внесено в “чорний список” FATF; особи, котрі вже мають дохід в Україні, окрім пасивного.

Читайте також: Україна націоналізує Альфа-банк – нардепка.

Нагадаємо, Верховна Рада ухвалила за основу закон про е-резидентство ще в липні 2021 року. У пояснювальній записці зазначено, що законопроєкт створить механізм для залучення нових інвестицій, а також призведе до збільшення доходів державного бюджету завдяки податкам, які сплачуються е-резидентами.

Тоді ж міністр цифрової трансформації Михайло Федоров повідомив, що до кінця 2022 року уряд очікує 3000 е-резидентів в Україні.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...