Новини / Політика     08 серпня 2019 12:07

Зеленський назвав конкретні терміни проведення земельної реформи

Президент України Володимир Зеленський під час промови на українсько-турецькому бізнес-форумі в Стамбулі заявив, що в 2020 році в Україні з'явиться ринок землі.

Такі слова голови держави наводить Інтерфакс-Україна.

«У цьому році ми обов’язково проведемо земельну реформу, що вже в наступному році дозволить створити ринок землі на 40 млн га, яка є найкращою у світі за якістю», — сказав він.

Крім того, пан Зеленський відзначив, що в Україні вже є турецькі компанії, що володіють землею. Зокрема, мова йшлася про підприємство Онур.

Читайте: Чому оренда землі – це погано: 4 причини

Також чинний президент висловив впевненість, що після проведення земельної реформи і відкриття ринку землі, таких компаній в Україні стане більше. Особливо в південній частині України, де є необхідність у створенні й розвитку меліоративних систем.

«Тут ми також розглядаємо можливість державного приватного партнерства», — сказав президент.

За його словами, восени буде прийнято закон про концесії, що дозволить державі безпечно працювати з приватним сектором.

Раніше заступник керівника Офісу президента Олексій Гончарук заявив, що запуск ринку землі сільгосппризначення в Україні планується на кінець 2019 року. Це, згідно найбільш радикальної моделі, призведе до прискорення економічного зростання України на 3% в рік, а згідно з найменш радикальною — на 0,5%.

Читайте також