Новини / Фінанси     20 лютого 2020 09:32

Збитки в особливо великих розмірах: СБУ обшуковує АМПУ та Одеський морський порт

Служба безпеки України підозрює Адміністрацію морських портів України в масштабних зловживаннях, які роками завдавали державі збитків.

Про це повідомляє ТСН.

Серію обшуків проводить СБУ спільно з офісом Генерального прокурора України на підприємствах, що належать ДП “Адміністрація морських портів України” (АМПУ).

Зокрема, обшуки провели й в Одесі, на базі ДП “Одеський морський торговельний порт”.

Правоохоронці припускають, що АМПУ може бути причетним до корупційних схем, що роками завдавали збитків державі. Йдеться про збитки в особливо великих розмірах.

Зокрема, працівники СБУ перевіряють, за якими розцінками здавалися комерційним структурам буксири, що були на балансі державних морських портів.

Читайте: Дельта Вілмар СНД збудує завод для переробки сої в порту Південний – АМПУ

Слідчі мають підозру, що розцінки були нижчими за собівартість і, відповідно, морські порти отримували регулярні збитки.

Така ситуація тривала протягом 5 років. Тож ті послуги, які раніше надавали самі морські порти, зокрема, й Одеський морпорт, перейшли до комерційних структур.

Через занижені, на думку слідчих, тарифи, держава недоотримувала значні кошти.

“За даними слідства, керівництво порту затвердило для бізнесменів розцінки, які в десятки разів були нижчими від фактичних витрат, а орендні ставки не включали надбавки за роботу у вихідні, святкові дні та вночі. Разом з тим, витрати на обслуговування, паливо та ремонт буксирів Одеський морський торговельний порт здійснював собі у збиток”, – йдеться в повідомленні пресслужби СБУ.

Напередодні детективи НАБУ разом із СБУ проводили обшуки в АМПУ та її філіях, а також за місцем проживання керівників АМПУ в Києві та Одесі.

Landlord раніше повідомляв, що АМПУ після зміни керівництва пообіцяла вп’ятеро знизити тарифи на перепустки в порти.

Читайте також