Збитки довкіллю від атаки росіян по ДніпроГЕС у Запоріжжі 22 березня оцінюють дотепер орієнтовно в 140 млн грн, але надалі ця цифра зросте, заявив міністр захисту довкілля та природних ресурсів Руслан Стрілець, пише “Інтерфакс-Україна”.
Збиток довкіллю від влучання ворожих ракет у ДніпроГЕС зараз розрахований у 140 млн грн. Збитки довкіллю – це не лише руйнування, забруднення води, а також вибухи, горіння, що має великий вплив на екосистему. Ця цифра може змінитися, але лише в бік збільшення, – сказав Стрілець.
За його словами, Держекоінспекція та Держводагентство здійснюють посилений моніторинг стану води біля ДніпроГЕС і нижче за течією, а також вживають усіх заходів щодо ліквідації наслідків атаки.
Уже зараз можемо говорити, що завдання, щоб забруднена нафтопродуктами вода не потрапила в точку відбору її для населення, виконано. Ризиків немає. Можливо, за кілька днів вийдемо на нормальний рівень води загалом, – додав міністр.
Стрілець також висловив думку, що пошкодження ДніпроГЕСу унаслідок атаки не зашкодять пропуску весняної повені.
Я впевнений у тому, що всі спрацюють злагоджено і синхронно, як і минулого року, – запевнив він.
За словами міністра, з початку великої війни Держекоінспекція вже зафіксувала понад 4 тис злочинів РФ проти довкілля, а обсяг відходів руйнування досяг 600 тис тонн.
Пошкодження, завдані Дніпровській ГЕС, вимагають уважного огляду, але вже відомо, що на відновлення станції будуть потрібні значні витрати коштів та тривалий час.
Наразі Дніпровська ГЕС не працює. На сьогодні не можемо розібрати усі завали, оскільки і перекриття, і стіни з підкрановими балками похилилися на машинний зал. Необхідно демонтувати верхню частину машзалу, аби можна було дістатись до нижньої, – розповів генеральний директор “Укргідроенерго” Ігор Сирота.
Він також додав, що 23 березня була проведена нарада з головою Запорізької ОВА, щоб залучити фахівців ДСНС з необхідною технікою для демонтажу перекриття.
Разом з відповідними службами ми намагатимемося якнайшвидше відновити мостовий перехід. Ситуація на самій греблі ДніпроГЕС контрольована. Загрози прориву немає, – сказав Сирота.
Він також наголосив на необхідності провести докладний огляд пошкоджень та відзначив, що на відновлення станції будуть потрібні значні кошти та багато часу.
Нагадаємо, вранці 22 березня російські сили здійснили одну з наймасштабніших атак на енергетичну систему України. Ворог використав близько 90 ракет та понад 60 дронів. Це призвело до пошкодження ТЕС, енергетичних об’єктів, а в деяких областях були введені аварійні відключення.
Пошкодження ДніпроГЕС унаслідок ракетного обстрілу 22 березня призвело до втрати 20% потужностей “Укргідроенерго”, повідомив генеральний директор компанії Ігор Сирота під час телемарафону.
Рішення щодо завершення опалювального сезону у районах, що постраждали від атак Росії, буде прийматися індивідуально залежно від погодних умов, повідомив керівник “Укренерго” Володимир Кудрицький під час телемарафону.
Опалювальний сезон в Україні цього року завершитись наприкінці березня через плюсову температуру повітря, заявив голова НАК “Нафтогаз України” Олексій Чернишов в інтерв’ю Le Figaro. Зазвичай опалювальний сезон закінчується 15 квітня, та зважаючи на плюсову температуру, цьогоріч це відбудеться наприкінці березня
27 лютого система опалення в Житомирі перейшла на режим економії через потепління, інформує “Житомиртеплокомуненерго”. Режим дозволяє уникнути перегріву приміщень, а також призводить до того, що оплата за тепло не нараховується у той період, коли котли не працюють.
Анна Лиса
Підписуйся на наш Telegram. Стеж за новинами у зручному форматі!