Новини / Технології     30 січня 2019 10:54

Збільшення урожайності на 300%: багатошарове вирощування полуниці в Голландії

Голландська компанія Parus Europe запровадила багатошарову систему культивування полуниці, при якій на одному квадратному метрі теплиці можна розмістити втричі більше рослин. Вирощування триває протягом всього року, урожайність може досягати 120 кг/м2 за рік.

Про це повідомляє портал Horti Daily.

Компанія розробила підвісні та стоячі конструкції. Система містить кілька шарів, щільність установки може бути оптимізована протягом сезону.

У конструкціях використовуються світлодіоди Parus LED, їх можна регулювати на кожному поверсі. Кронштейни та система поливу розроблені Meteor Systems, вони оптимізовані саме для рослин полуниці.

ЧитайтеНаскільки ефективне насіння первинної обробки та як вберегти врожай від шкідників

Математика ефективності проекту проста: спочатку потроюється кількість рослин на квадратному метрі, оскільки є три шари культивування; далі створюються умови для цілорічного вирощування, а не лише сезонного виробництва; у результаті річний урожай може досягати 120 кг/м2.

Цілорічний збір врожаю дає можливість виробникам утримувати кращі позиції на ринку ягід. Система використовується в російському тепличному проекті, наразі  Parus шукає можливості співпраці в Європі та світі.

Протягом наступних місяців Parus Europe також проводитиме широкі дослідження на закритій фермі в Нідерландах для подальшого вивчення впливу світлодіодних ліхтарів на різні сорти полуниці.

Landlord раніше повідомляв про те, що в Голландії випробували новий сорт малини – урожайність 2 кг з квадратного метра.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також