Новини / Рослинництво     30 січня 2019 10:20

Наскільки ефективне насіння первинної обробки та як вберегти врожай від шкідників

28 січня 2019 року BASF спільно з компанією Євраліс провели бізнес-сніданок — «Піклуючись про насіння, піклуємось про аграріїв». Головним посилом зустрічі із представниками ЗМІ стали деталі співробітництва обох компаній у сфері культивування гібридних сортів насіння та їх повна заводська фунгіцидно-інсектицидна обробка.

Модераторами бізнес-сніданку виступили Керівник групи Агроцентри BASF Сергій Кучеров та керівник відділу маркетингу «Євраліс Семенс Україна» Ольга Молокович.

У сезоні 2018-2019 технологічне рішення від Євраліс стосується передпосівної обробки насіння соняшнику та кукурудзи преміум-сегменту. На заводі Євраліс на Черкащині насіння проходить комплексну заводську фунгіцидно-інсектицидну обробку, що забезпечує відмінний захист насіння та рослин від шкідливих організмів. На заводі Євраліс в Україні лінія протруювання і упаковки насіння повністю автоматизована. Потужність лінії — до 350 мішків на годину. Євраліс працює з будь‑якими протруйниками на замовлення клієнта або на вимогу ринку. Протруювання насіння окремо не оплачується, а надається бонусом для аграріїв при покупці через мережу офіційних дистриб’юторів.

Зокрема, Ольга Молокович вже відзначила про успіхи компанії Євраліс минулої посівної компанії, коли їх насіння продемонструвало чудові результати, а сам завод увійшов до 5-ки найбільших виробників насіння в Україні:

«Минулий сезон компанія Євраліс закінчила дуже вдало. У цілому ми збільшили свої продажі, як насіння кукурудзи, так і соняшнику, близько на 15%. Зараз Євраліс знаходиться в 4-ці найбільших західних компаній на ринку насіння й кукурудзи разом із Monsanto, Pioneer та Syngenta. Також Євраліс входить до 4-ки найбільших західних насіннєвих компаній на ринку соняшнику разом із Syngenta, Limagrain та Pioneer. Крім того, торік наш завод на Черкащині увійшов до 5-ки найбільших насіннєвих гігантів України. І на цьому заводі у нас є можливість не тільки виробляти насіння, а й протруювати його.

У портфелі Євраліс є обширна програма з Side by Side, яку ми пропонуємо аграріям по всій Україні. Але насамперед відзначу високі показники врожайності з нашого насіння. Так, гібрид золотої лінії кукурудзи ФАО 380 став абсолютним чемпіоном по Україні, досягнувши результату в 167 центнерів з гектару. Це було на базі одного з господарств Васильківського району Київської області. Ранній гібрид соняшнику Bella (стійкий до вовчка) у Вінницькій області дав 49,9 центнерів з га. А ось гібрид Clearfield® Plus серед соняшнику досягнув результату в 53,3 центнери з га на базі господарства в Чернігівській області».

ЧитайтеВиведено стійке до засухи насіння кукурудзи. Україні не загрожує апокалістичний сценарій ПАР (ІНФОГРАФІКА)

Одним зі стратегічних партнерів компанії Євраліс у технологічному захисті якісного посівного матеріалу є компанія BASF. В Україні підрозділ аграрних рішень хімічного концерну співпрацює з насіннєвої компанією у напрямах виробничої системи Clearfield® для ріпаку та соняшнику і Clearfield® Plus для соняшнику, пропонуючи аграріям удосконалені та високоефективні гербіциди Нопасаран®, Євро-Лайтнінг® та Євро-Лайтнінг® Крім того, компанія BASF постачає Євраліс якісні колоранти Sepiret, інсектицидний протруйник Пончо на кукурудзу і соняшник та фунгіцидний протруйник Аліос® на кукурудзу.

«Цьогоріч BASF стала ще потужнішою в наявності кількості інструментів для аграріїв і там, де ми відчували перспективний напрямок для розвитку, зараз отримали можливості бути ще кращими у рішенні захисту насіння, – коментує результати співпраці Сергій Кучеров. – У  першу чергу хотілося б виділити 2 продукти, які наразі стали популярними в Україні. Це препарат Пончо, який займає 1 місце серед інсектицидних протруйників на кукурудзі й 3 місце – на соняшнику за площами у 2018 році. Мається на увазі протруєння насіння від комплексу ґрунтових і наземних шкідників. Для захисту посівів кукурудзи й соняшнику – це Космос®. Він номер 1 у захисті скритно-живучих шкідників. Особливо таких, як личинки дротяників.

Також важливий момент, який наші аграрії завжди мають тримати у своєму розумінні, це зміна клімату. Глобальне потепління постійно викликає зміни в комплексі шкодочинних об’єктів. Це стосується бур’янів, шкідників і хвороб. Наприклад, відмічаємо поширення тієї ж амброзії і вовчка соняшникового, який є проблемою номер один у вирощуванні соняшнику. Також та ж саме діабротика, який ще три-чотири роки назад для нас був у диковинку, то зараз цей шкідник в Україні успішно ідентифікований. Відтак проблема вирощування кукурудзи носитиме серйозний характер, якщо не контролювати цей процес. І саме один із головних способів боротьби проти шкідника є протруєння насіння кукурудзи. Та ж сама проблема східно-сирійських бур’янів, які раніше не носили жодної загрози, а зараз немає жодних ефективних методів їх контролю. Зміна клімату впливає на поширення тих чи інших патогенів».

Раніше Landlord повідомляв, що компанія BASF представила нові препарати для сої та зернових

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також