Новини / Фінанси     10 червня 2020 13:30

Завтра Україна отримає $2,1 млрд за новою програмою Stand-by

Рада директорів МВФ ухвалила рішення про початок нової програми для України загальним обсягом $5 млрд

Рада директорів Міжнародного валютного фонду ухвалила про початок нової програми Stand-by для України тривалістю півтора року. Загальний обсяг кредитування за програмою складе $5 млрд. Про це повідомляє прес-служба Кабінету міністрів.

Перший транш обсягом $2,1 млрд має надійти в Україну 11 червня 2020 року, та буде спрямований до Державного бюджету України. Кошти підуть на фінансування соціальних програм, в тому числі на заходи, пов’язані з подоланням наслідків поширення COVID-19.

Читайте: СОТ збилась зі шляху – Хесус Сеад

Крім того, отримання першого траншу, надасть можливість вчасного здійснення виплат за зовнішніми зобов’язаннями України, тобто гроші будуть використані для обслуговування боргу.

В уряді зазначили, що ключове завдання програми полягає у підтримці макроекономічної та фінансової стабільності, і охоплюватиме, серед іншого, такі сфери як: фіскальна політика; монетарна політика; політика фінансового сектору; енергетична політика та антикорупційна політика.

Втім, початок програми надасть можливість отримати фінансову підтримку від  інших донорів, зокрема: Світового банку та Європейського Союзу.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що Аграрний Фонд отримав 3,2 млрд грн збитків.

Читайте також