Новини / Рослинництво     08 лютого 2022 15:14

Запилення соняшника та ріпаку підвищує рівень олійності насіння від 3,3% до 27,8%

Контінентал Фармерз Груп дослідили вплив бджолозапилення на врожайність соняшнику та ріпаку: перші результати

Третій рік поспіль Контінентал Фармерз Груп разом із науковцями з Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича та Тернопільський національний педагогічний університет ім.Володимира Гнатюка досліджує вплив бджолозапилення на врожайність сільськогосподарських культур – соняшнику та ріпаку. Про це йдеться в пресрелізі компанії.

Впродовж минулого року науковці працювали із сімома гібридами соняшника, досліджуючи вплив запилення на їхню врожайність, а також визначали найбільш привабливі гібриди для комах-запилювачів.

Підписуйтеся на LANDLORD у Telegram: тільки найголовніші новини

У підсумку вдалося виявити, що у зразків, до яких мали доступ комахи, помітне зростання рівня олійності насіння від 3,3% до 27,8%. Також підтверджується тенденція до підвищення врожайності у частини гібридів, які запилювалися комахами.

Отримані дані в перспективі буде використано для формування карти розташування гібридів у структурі посівів компанії: чутливі до комахозапилення висіватимуться у регіонах активного поширення пасічництва, тоді як гібриди з вищими ознаками до самозапилення – на більш ізольованих масивах.

Читайте також: Контінентал Фармерз Груп запустить крохмальний завод у тестовому режимі

Контінентал Фармерз Груп – сільськогосподарська компанія з міжнародними інвестиціями, яка працює у Західноукраїнському регіоні, залучаючи в свою команду найкращих професіоналів галузі і застосовуючи у своїй діяльності передові практики агровиробництва, новітні технології та сучасну техніку.

Раніше Landlord повідомляв, що згідно з новими дослідженнями, проведеними тайськими бджолярами, урожайність соняшника завдяки запиленню можна збільшити майже до 86%.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також