Новини / Ринок землі     31 січня 2020 15:05

Запрацював онлайн реєстр для отримання держпідтримки

В Україні запрацював Державний аграрний реєстр в пілотному режимі. З 5 лютого фермери зможуть його випробувати.

Про це повідомляє пресслужба мінекономрозвитку.

Безкоштовний онлайн сервіс для взаємодії фермерів та влади запустило  міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України в пілотному режимі.

Сервіс надає змогу аграріям подавати заявки на отримання різних видів допомог із державного бюджету, а також спілкуватися з чиновниками стосовно інших процедур. Наприклад, перевірити свої дані, виправити помилки в земельному кадастрі тощо.

Поки що аграрний реєстр містить дані чотирьох інших реєстрів:  Держгеокадастру, Реєстру тварин, Реєстр юридичних та фізичних осіб та  Реєстр речових прав.

Розробники запевняють:  кожен охочий зможе створити власний онлайн кабінет у аграрному реєстрі, навіть якщо він не має державної реєстрації сільськогосподарського виробника. Однак, для реєстрації потрібен цифровий підпис.

Читайте: Реформа ринку землі займе 15 років – Тарас Висоцький

Чиновники поширили відео з покроковими порадами, як скористатися сервісом. А також обіцяють, що в шести «пілотних» областях: Київській, Волинській, Черкаській, Миколаївській, Одеській та Львівській – фермерам допомагатимуть із реєстрацією спеціальні мобільні бригади операторів. Також вони збиратимуть відгуки для покращення роботи реєстру.

Тарас Висоцький, заступник міністра економіки, торгівлі та сільського господарства України, підкреслив, що аграрний реєстр – лише одна зі складових глобальної земельної реформи. За допомогою реєстру заплановане запровадження програм таргетованої державної підтримки та оцінка її ефективності. Така форма взаємодії влади з агровиробниками, на думку заступника міністра, виключає корупційну складову в розподілі держдопомог через максимальну публічність.

Зареєструватися у Державному аграрному реєстрі можна з 5 лютого за посиланням: www.ar.gov.ua

Landlord раніше повідомляв, що Тарас Висоцький пообіцяв аграріям 1 млрд грн державної підтримки за програми часткової компенсації вартості сільгосптехніки та обладнання.

Читайте також