Новини / Садівництво     14 квітня 2020 15:02

Заморозки залишили Україну без черешні, абрикосів та персиків

Заморозки несуть серйозну загрозу врожаю черешні, абрикос і персика в південних і центральних регіонах України.

За інформацією метерологів, в Мелитополі, Запорізької області, що вважається неофіційною черешневою столицею України, в нічний час температура повітря опускалася до мінус 3-4 градусів за Цельсієм, в той час як сади черешні активно цвіли.

Аналогічна ситуація була й тиждень тому, коли заморозки були ще більш сильними. Тоді негода пошкодила в основному ранні сорти черешні, а зараз шкоди було завдано і середнім і навіть пізнім сортам.

Зазвичай, заморозки в цей час не так страшні садам черешні та інших кісточкових фруктів, однак у цьому році зима була аномально теплою, тому сокорух і розпускання бруньок почалося раніше звичайних термінів. Ситуація ускладнювалася тим, що південний регіон України страждав від сильної посухи, а далеко не всі сади черешні вирощуються на зрошенні. Відповідно, в тих садах черешні, персика, абрикоса та інших кісточкових, де дерева були в стресі від дефіциту вологи, збиток був максимальним – за оцінками фермерів, врожаю ранніх і середніх сортів не буде зовсім, а також знизиться врожай пізніх сортів.

Читайте: Чи загрожує Україні дефіцит хліба?

Ще більш низькі температури повітря спостерігалися в центральних регіонах України, де останнім часом також активно розвивається вирощування кісточкових фруктів. Однак тут і цвітіння починається трохи пізніше. Тому збиток для пізніх сортів не був настільки суттєвим. А от ранні сорти, за попередніми оцінками, загинули майже повністю.

Тому, цілком ймовірно, що в цьому році ціни на черешню, абрикос, персик і нектарин в Україні будуть досить високими. Тим більше, що їх імпорт ускладнюється карантинними обмеженнями, а вартість логістики останнім часом різко зросла.

Джерело: EastFruit

Раніше повідомлялося, що заморозки повністю знищили на Закарпатті врожай ранніх персиків та абрикосів.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також