Новини / Інвестиції     16 жовтня 2020 12:15

Залучення інвестицій у зрошення неможливе без інституційної реформи – ЄБРР

Сьогоднішня модель роботи водогосподарського комплексу та чинне законодавство не дозволяють залучити фінансування у модернізацію систем зрошення та дренажу  

Системи зрошення та дренажу в Україні потребують залучення значних інвестицій, однак сьогоднішня модель роботи водогосподарського комплексу та чинне галузеве законодавство не дозволяють реалізувати завдання з модернізації систем.

Про це йшлося під час онлайн-зустрічі міністра захисту довкілля та природних ресурсів Романа Абрамовського із представниками Європейського банку реконструкції та розвитку – повідомляють у пресслужбі міністерства.

Серед ключових проблем, які потрібно вирішити – передача функцій управління інфраструктурою водного господарства окремому суб’єкту господарювання, який зможе ефективно та швидко залучати інвестиції для реалізації інфраструктурних проектів.

«Наша мета – зробити галузь інвестиційно привабливою та забезпечити зрошенням максимальну кількість аграрних земель. При цьому, за держводагенством мають бути збережені основні функції – протипаводкова, екологічна, а також реалізація державної політики у сфері управління, використання та відтворення поверхневих водних ресурсів», – зазначив Роман Абрамовський.

Читайте: Як аграрній компанії обрати логістичного партнера, що сформує оптимальну пропозицію

Сучасна модель роботи держводагенства, нажаль, не дозволяє взагалі залучати інвестиції в будь-якому вигляді. Інвестування в водогосподарський комплекс України є неможливим, поки ситуацію не буде виправлено на інституційному рівні.

Представники ЄБРР, у свою чергу, висловили своє бачення, зокрема щодо необхідності паралельного впровадження інституційної реформи разом з конкретними інвестиційними проектами. Це наочно покаже важливість реформування галузі. ЄБРР вже має певні напрацювання щодо реалізації пілотного проекту з модернізації меліоративної системи у Одеській області і цей досвід може бути використаний у масштабах країни.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв, що Володимир Зеленський підписав указ про передачу ОТГ 2 млн га державних земель сільськогосподарського призначення.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також