Новини / Трейдинг     18 грудня 2020 16:40

Закупівельні ціни на соняшник за тиждень зросли на 600 грн/т

На динаміку цін вплинуло дорожчання соняшникової олії на експортному ринку. Закупівельні ціни на сою, навпаки, подовжили зниження – до 16-16,5 тис грн на елеваторі

Закупівельні ціни на соняшник в Україні протягом тижня, як прогнозувалось, відновили зростаючий тренд. Про це повідомляється у черговому інформаційному бюлетені незалежної громадської ради з питань цінової ситуації на аграрному ринку ГС «Аграрний союз України».

Так, на умовах поставки EXW-елеватор та СРТ-завод ціни прибавили 600 грн/т, а ціни на експортному ринку зросли приблизно на $15 за 1 тонну FOB з поставкою у грудні.

На збільшення цін вплинув ринок соняшникової олії, цін на яку за тиждень зросли на $60-70/т на умовах поставки FOB порти Чорного моря. Своєю чергою, ціни на олію зазнають росту на тлі загального підвищення глобального попиту на рослинні олії і нафту. Також підтримуючим фактором на формування соняшникових цін є і високий попит з боку внутрішніх переробників. При цьому, як зазначають в Аграрному союзі України, аграрії здебільше обмежують продажі, особливо великих партій насіння.

Наприкінці тижня ціни на товарне насіння соняшника встановились на наступних рівнях:

  • EXW елеватор – 18000-18500 грн/т;
  • СРТ порт Чорного моря – 18500-19000 грн/т;
  • FOB порт Чорного моря – $605-615/т.

На противагу їм, за минулий тиждень знизились закупівельні ціни на ринку сої. Так, на умовах поставки EXW-елеватор та СРТ-порт соя подешевшала приблизно на 200 грн/т, а експортні ціни просіли на $5/т з поставкою у грудні.

ЧитайтеEU4Business: українські МСП уклали контрактів на понад 3 млн євро

Ситуація на ринку неоднозначна, адже на підтримку цін грає декілька факторів, а саме стримування продажів культури виробниками, присутній попит на ринку, показники врожайності та світовий ринок сої.

Наприкінці тижня ціни на сою встановились на наступних рівнях:

  • EXW елеватор – 16000-16500 грн/т;
  • СРТ порт Чорного моря – 16500-17000 грн/т;
  • FOB порт Чорного моря – $490-500/т.

«Сподіваємось, що на наступному тижні ціни все-таки відіграють у бік збільшення, оскільки попит зазвичай зростає перед новорічними святами», – зазначають у Аграрному союзі України.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що у шести областях України площа озимих посівів перевищила 500 тис га.

Читайте також