Новини / Трейдинг     28 грудня 2020 14:20

Закупівельні ціни на пшеницю в Україні зросли на 200-250 грн/т

Також спостерігалось незначне зростання закупівельних цін на ячмінь. Водночас, ціни на кукурудзу змінились за тиждень різнопланово на фоні помірного попиту

Протягом минулого тижня закупівельні ціни на зерно на внутрішньому ринку продовжили зростання. Особливо помітне дорожчання зерна було зафіксовано на ринку пшениці. Про це повідомляється у черговому інформаційному бюлетені незалежної громадської ради з питань цінової ситуації на аграрному ринку ГС «Аграрний союз України».

Так, за тиждень ціни на продовольчу пшеницю на умовах поставки EXW-елеватор та СРТ-порт Чорного моря зросла на 250 грн за й тонну. При цьому фуражна пшениця на вказаних умовах поставки прибавила у ціні приблизно 200 грн за 1 тонну.

На умовах FOB порти Чорного моря продовольча пшениця 2-го класу подорожчала на $6-8/т, а пшениця 3-го класу – на $5-8/т. Ще більш помітним було підвищення цін FOB на фуражну пшеницю – на $7-9/т (поставка – у січні-лютому 2021 року).

Як зазначають в «Аграрному союзі України», головним чинником збільшення цін були тенденції світового ринка зерна взагалі, і процеси зернового ринку Чорноморського регіону.

Таким чином, на кінець минулого тижня ціни на продовольчу пшеницю встановились на наступних рівнях:

  • EXW елеватор – 7300-7800 грн/т;
  • СРТ порт Чорного моря – 7800-8300 грн/т;
  • FOB порт Чорного моря – $257-262/т.

Також минулого тижня збільшились і ціни на ринку ячменю. Так, на умовах поставки EXW-елеватор та СРТ-порт ціни додали по 50 грн за 1 тонну. При цьому на умовах поставки FOB порти Чорного моря з поставкою у січні-лютому 2021 року змін не відбулось. Зростання внутрішніх цін фахівці здебільше пов’язують з впливом підвищуючи трендів ринку пшениці.

Ціни на ячмінь наприкінці тижня були зафіксовані на таких рівнях:

  • EXW елеватор – 6600-7000 грн/т;
  • СРТ порт Чорного моря – 7000-7500 грн/т;
  • FOB порт Чорного моря – $217-220/т.

ЧитайтеУ Великій Британії навчилися миттєво визначати якість зерна

Різнопланово, як визначили у незалежній громадській раді з питань цінової ситуації за тиждень змінились закупівельні ціни на кукурудзу. Якщо на умовах поставки ЕXW-елеватор та СРТ-порт ціни зросли приблизно на 50 грн за 1 тонну, то на умовах FOB порт Чорного моря вони, навпаки, знизились на $1/т (поставка у січні-лютому 2021 року). Таким чином коливання цін було вкрай незначним.

В результаті, наприкінці минулого тижня за кукурудзу пропонували наступні ціни:

  • EXW елеватор – 6500-6950 грн/т;
  • СРТ порт Чорного моря – 6950-7300 грн/т;
  • FOB порт Чорного моря – $226-229/т.

Загальним для всіх сегментів зернового ринку, як зазначено у інформаційному бюлетені незалежної громадської ради з питань цінової ситуації на аграрному ринку ГС «Аграрний союз України» був помірний попит на зерно.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що у 2020 році на Чернігівщині було зібрано найбільший валовий збір зерна в історії.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також