Новини    10 липня 2018 18:17

Законопроект щодо дерегуляції ринку цукру народні депутати відправили на доопрацювання


Проект закону № 4532 «Про визнання такими, що втратили чинність, деяких законів України щодо державного регулювання виробництва і реалізації цукру» не набрав необхідних 226 голосів народних депутатів для ухвалення у другому читанні. Після декількох спроб, законопроект направлено на доопрацювання в аграрний комітет Верховної Ради України. Про це повідомляє кореспондент LANDLORD.

За законопроект сьогодні були 201 народних депутата, проти – 0,  утрималось –  6, не голосувало – 133.

«Розчарування дня – законопроект 4532, який мав би дерегулювати ринок цукру. Замість того, щоб вийти з планової економіки і ввійти в ринкову, вся галузь відправляється в аграрний комітет на підготовку до повторного другого читання. Не найгірший варіант із можливих (законопроект могли загалом провалити), але, звичайно, далеко від того, на що сподівались», – прокоментував таке рішення перший заступник міністра аграрної політики продовольства України Максим Мартинюк.

Нагадаємо, як раніше повідомляв LANDLORD, даним документом скасовуються обмеження на поставки цукру на внутрішній ринок (квота «А») та встановлюються мінімальні ціни на цукор та цукровий буряк, як такого, що не виконав поставлених завдань.

«Прийняття зазначеного законопроекту сприятиме збереженню цукрової галузі в Україні, забезпечить функціонування ринку цукру на засадах поєднання вільної конкуренції, сприятиме підвищенню ефективності роботи цукрового комплексу, забезпеченню продовольчої безпеки держави та збільшенню надходжень до бюджетів усіх рівнів», — раніше заявляли в асоціації «Укрцукор».

Ще немає новин у цій стрічці ...