Новини    16 жовтня 2018 16:32

За вихідні в Україні знизилась вартість овочів «борщового набору»


Збільшення пропозиції овочів та картоплі за мінімальною ціною, знизило за вихідні ціни на гуртових ринках майже на всі складові «борщового набору». Про це заявили аналітики «Інфо-Шувар».

«Найбільше просідання ціни відбулось по моркві, ціни на неї за вихідні впали майже на 10%, до 7 -9 грн/кг. Але, поряд із звичайною морквою, продається мита морква за значно кращими цінами 11-12 грн/кг, в сегменті митої продукції значну частину займає імпортна морква виробництва Білорусь», – кажуть експерти.

За їх словами, ціни на буряк за вихідні впали на 6-7% до 6,5-8 грн/кг. Стало на ринку більше відносно дешевої цибулі по 5,5-6,5 грн/кг, хоча, максимальний рівень цін в цьому випадку, поки що лишається стабільним – 8,5-9,5 грн/кг.

«Продавці картоплі після спроби підняти ціни на минулому тижні сьогодні вимушені знов їх знижувати. На гуртових ринках за вихідні картопля подешевшала на 5% до 2,8-3,2 грн/кг, хоча, на минулому тижні знайти картоплю дешевше ніж 3 грн/кг було досить складно», – повідомили фахівці.

Натомість, білоголова капуста продовжує зростати в ціні. За вихідні вона знову додала майже 10% до своєї вартості і сьогодні коштує вже 6-7 грн/кг.

Проте, за рік всі скадові борщового набору сьогодні котшують помітно дорожче, ніж рік тому. Ціни на буряк за рік зросли в 1,5 рази, цибуля та морква зараз коштують в 2 рази дорожче, а капуста, взагалі, сьогодні продається в 3 рази дорожче. Винятком вже досить тривалий час лишається картопля, навіть, після неодноразової спроби підняти ціни, вона сьогодні коштує на 10-15% дешевше, ніж в минулому році.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!
Ще немає новин у цій стрічці ...