Новини / Фінанси     30 березня 2021 14:30

За тиждень за програмою «5-7-9%» видані рекордні 1,9 млрд грн кредитів

Найбільшою популярністю позичальників користувалися антикризові кредити під 0% річних. Їхня часка склала майже 70% виданої суми

За останній тиждень банки-учасники програми «Доступні кредити 5-7-9%» підписали 764 договори на суму 1,9 млрд грн. Зокрема, 1,3 млрд грн (або більше 68%) від загальної суми укладених за останній тиждень угод складають антикризові кредити на поповнення оборотних коштів під 0%. Ще 355 млн грн – це видані уповноваженими банками угоди з рефінансування попередньо виданих кредитів. Донедавна саме такі кредити користувалися найбільшим попитом позичальників. А сума інвестиційних кредитів склала 237 млн грн.

«Березень став рекордним для програми. Практично щотижня ми бачили, як зростає динаміка: сума у 1,5 млрд на тиждень вже стала традиційною, а за останній тиждень місяця зросла майже до 2 млрд грн. Загалом за березень було видано 2 216 кредитів на 6,3 млрд грн. Такі результати є свідченням того, що не зважаючи на певні карантинні обмеження, бізнес вже адаптувався до нових умов і готовий до відновлення та розвитку»,- прокоментував міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігор Петрашко.

ЧитайтеНа діяльність мінагрополітики пропонують виділити 6,87 млрд грн

Загалом від старту програми банки-учасники видали 11 706 кредитів на загальну суму майже 28,9 млрд грн. З них 13,9 млрд грн – рефінансування попередньо отриманих позик, 5,1 млрд грн підприємці отримали на капітальні інвестиції та 9,9 млрд грн в якості антикризових кредитів на поповнення оборотних коштів під 0%.

Найактивнішими учасниками програми є представники сільського господарства (53% від загальної кількості), торгівлі та виробництва (20%) та промислової переробки (15%). За регіональною класифікацією лідерами залишаються Львівська, Харківська, а також Київська області.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що форвардні контракти на ріпак нового врожаю стартують від $510/т.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також