Новини / Фінанси     08 червня 2020 12:02

За травень у державній скарбниці стало менше грошей

Міжнародні резерви України за травень зменшилися на 1,3%. У національному банку заспокоюють, що грошей вистачить для забезпечення всіх поточних зобов'язань

За травень 2020 року міжнародні резерви Національного банку зменшилися на 1,3%. На 1 червня сума всіх резервів в еквіваленті американської валюти становила за попередніми даними трохи менше $25,4 млрд. Про це йдеться у черговому оперативному звіті НБУ.

Втім, як заспокоїли у Нацбанку, поточний обсяг міжнародних резервів покриває 4,4 місяці майбутнього імпорту, що є достатнім для виконання зобов’язань України та поточних операцій уряду і НБУ.

Оптимізм ґрунтується на тому, що пропозиція валюти з боку бізнесу протягом останнього м’ясця весни продовжувала перевищувати попит. Тому, НБУ, користуючись сприятливою для себе кон’юнктурою, викуповував надлишковий обсяг валюти. Загалом, за травень на міжбанку до державної скарбниці було куплено $660,6 млн. На противагу цьому, валютні інтервенції у травні не проводилися жодного разу.

Читайте: Аграрний Фонд влетів у мільярдні збитки

Крім того, унаслідок зміни ринкової вартості та курсів валют було проведено переоцінку фінансових інструментів і у минулому місяці їх вартість збільшилася на $73,4 млн.

Отже, зниження резервів упродовж минулого місяця пов’язане насамперед із погашенням значної частини цьогорічних зобов’язань за державним боргом.

Так, на обслуговування та погашення державного та гарантованого державою боргу в іноземній валюті загалом було спрямовано майже $1,5 млрд.

З цієї суми незначно більше $1 млрд сплачено за облігаціями зовнішньої державної позики (ОЗДП),  а на сплату номінованими у валюті облігаціями внутрішньої державної позики (ОВДП) – $337,7 млн. Ще $60 млн пішло на сплату за зобов’язаннями перед МВФ, решта коштів була витрачена за іншими зобов’язаннями перед іноземними кредиторами.

Втім, ці витрати з резервів були частково компенсовані новими надходженнями на користь уряду у розмірі $418,8 млн (зокрема за рахунок розміщення нових валютних ОВДП – на $368,8 млн).

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що втрати фермерів від посухи на Луганщині становлять 226,6 млн грн.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також