Новини / Овочівництво     16 січня 2019 14:06

За рік ціни на овочі зростуть на 25% – експерти

Цього року продовжиться зростання цін на овочі. Вартість продуктів не стрибатиме раптово, як це було торік, однак у кінці 2019-го овочі здорожчають на 20-25%. Водночас, матимуть місце суттєві коливання цін в окремі сезони, які врешті закінчуватимуться частковою стабілізацією.

Про це на своїй сторінці у Facebook написав Олексій Дорошенко, голова Української Асоціації постачальників торговельних мереж.

На суттєві коливання цін на овочі протягом року впливають відсутність оптових ринків і сховищ, високий відсоток нелегальних виробників та спроби держави вручну регулювати вартість продуктів.

Читайте: Виробники капусти тримають ринок у напрузі. За два тижні ціна зросла на 41%

Водночас, ціни на овочі в Україні нижчі ніж у сусідній Польщі. Згідно з аналізом Олексія Дорошенка, цінова політика щодо продуктів харчування виглядає так: українська картопля на 19% дешевша ніж польська, вітчизняна морква – на 36%, капуста – на 32% менше та цибуля українцям обходиться на 16% дешевше, ніж полякам.

Як раніше повідомляв Landlord, україна продає очищені волоські горіхи на світовому ринку вдвічі дешевше, ніж інші експортери, оскільки якість українського продукту значно поступається. Щоб здійснити прорив у експорті, необхідне об’єднання садівників, які є розрізненими на сьогодні.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також