Новини    21 липня 2018 12:11

За рік більшість овочів «борщового набору» подорожчали в 2 рази


В липні ціни овочі «борщового набору» в Україні продовжують знижуватись, втім, якщо порівнювати поточні ціни з минулорічними, більшість овочевих складових українського «борщу» все ще помітно дорожчі. Такі висновки зробили фахівці інформаційно-аналітичного центру «Інфо-Шувар»

Винятками в даному випадку лишаються тільки капуста та цибуля. на основі даних власного моніторингу цін на найбільших гуртових ринках країни.

«Найбільше за останній рік в Україні подорожчала морква, ціни на яку все ще знаходяться в рекордно високому діапазоні 18-20 грн/кг, тобто більш, ніж вдвічі дорожче, порівняно із минулим роком. На другому місці, з точки зору зростання ціни, опинився буряк, ціни на який сьогодні більш, ніж на 60% вищі, ніж в липні 2017 року. Сьогодні на гуртових ринках молодий буряк пропонується по 6,5-7,5 грн/кг», – йдеться у повідомленні.

Також на майже на половину зросла в ціні і картопля, ціна, на яку сьогодні складає 4-7 грн/кг.

Інфографіка “Інфо-Шувар”

«Зворотня тенденція спостерігалася протягом останнього року у випадку із капустою та цибулею. Так, білоголова капуста за останній рік втратила в ціні майже 55% і коштує сьогодні 5,5-6 грн/кг, а цибуля подешевшала майже вдвічі і пропонується, станом на сьогодні, в межах 4,5-5,5 грн/кг», – додали аналітики.

Експерти «Інфо-Шувар» зазначають, що попри суттєве подорожчання у розрізі останнього року, впродовж останніх тижнів на ринку України спостерігається просідання цін на «борщовий набір».

«Так, за останній тиждень на ринку Західної України ОРСП «Шувар» капуста подешевшала більш, ніж на 20% , 1/4 від своєї вартості втратила за тиждень, також, і морква. В той же час, ціни на цибулю та буряк залишаються відносно стабільними. Лише картопля за тиждень стала дорожчою на 30% і сьогодні досягнула ціни 4-7 грн/кг», – підрахували фахівці.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!
Ще немає новин у цій стрічці ...