Новини / Рослинництво     28 січня 2019 14:47

За прогнозами щодо вирощування ріпаку Європа програє Україні

У 2019–2020 МР в Європі очікується суттєве зменшення посівних площ під ріпаком – до 5,8 млн га, що є найгіршим базовим показником за останні 12 років. Водночас в Україні посівні площі під цією культурою збільшилися на 16%.

Про це повідомляє agroxxi.ru.

Хоча в багатьох країнах у 2019–2020 МР виробництво ріпаку, ймовірно, зросте, Міжнародна рада по зерну (IGC) прогнозує мінімальне розширення загальної посівної площі під цією культурою у світі – менше ніж на 1%. Це пов’язано зі значним скороченням посівних площ в ЄС, а також у Китаї.

Європейський Союз
Тривала посуха в багатьох європейських країнах стала причиною зменшення посівів озимого ріпаку.

Китай
Через скасування державного фінансування у 2019–2020 МР, ймовірно, збережеться негативна тенденція щодо посівної площі під рапс.

Україна
Збільшила посівні площі під ріпак на 16% (на озимий ріпак припадає близько 90%)

Росія
Збільшила посівні площі під ріпак на 14% (домінує ярий ріпак).

ЧитайтеЩо дасть Україні статус аграрної наддержави – Данилишин роз’яснює ситуацію

Союз з просування олійних і білкових рослин (UFOP) закликає Єврокомісію звернути увагу на проблему і сприяти вирощуванню ріпаку в Європі, оскільки ця культура є  найважливішим джерелом білка, що не містить ГМО.

Landlord раніше повідомляв про те, що експерти прогнозують різке зниження поставок в ЄС ріпаку з України. Це пов’язано із введенням у Євросоюзі жорстких обмежень щодо викидів парникових газів при виробництві біопалива.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також