Новини    16 липня 2018 11:12

За місяць подорожчали 45% соціального асортименту продуктів


За даними Державної служби статистики України у червні, у порівнянні з травнем, подорожчали 14 найменувань продуктів, або 45% соціального асортименту продуктів. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив директор Асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко.

«Це сталося по всіх 4 найменуванням хліба, пшеничному борошну, ячній крупі, пшону, рибі, вершковому маслу, соняшниковій олії, цибулі, буряку, моркві та картоплі. Стали дешевше 12 продуктів, або 39% продуктів, що підлягають державному моніторингу. Це рис, гречка, свинина, варена ковбаса, молоко, сири, сметана, яйця, сало, яблука, капуста та цукор. Не змінилась ціна на 5 найменувань, а саме на макарони, манку, яловичину, тушку і філе куряче», – написав він.

ТОП-5 продуктів , які найбільше зросли в ціні, грн:
1. Морква – на 9,3грн.
2. Буряк – на 2,9грн.
3-4. Цибуля та картопля – на 1,2грн.
5. Пшоно – на 40коп.
ТОП-5 продуктів, які найбільше подорожчали, %:
1. Морква – на 68%.
2. Буряк – на 23%
3. Цибуля – на 18%.
4. Картопля – на 16%
5. Пшоно – на 2,5%.
ТОП-5 продуктів, які найбільше подешевшали, грн:
1. Яйця – на 2,4грн.
2. Сир м’який – на 1грн.
3. Свинина – на 90коп.
4-5. Сало і капуста – на 80коп.
ТОП-5 продуктів, які найбільше подешевшали, %:
1. Яйця – на 10%.
2. Капуста – на 6%.
3. Яблука – на 3%.
4-8. Гречка, сир м’який,сметана, сало і цукор – на 1%.

«Дані державної статистики суттєво розходяться з іншими наявними джерелами щодо цінової ситуації. Але всі інші джерела не охоплюють усю територію країни та усі види торгівлі. Тому можна давати лише загальну оцінку щодо правдоподібності цих даних. За власними даними Асоціації постачальників торговельних мереж у червні подорожчали 70% продуктів, які підлягають державному моніторингу. Більш широку палітру ситуації щодо цін на споживчому ринку ми представимо в понеділок», – додав Олексій Дорошенко.

Ще немає новин у цій стрічці ...