Новини / Фінанси     12 серпня 2019 14:45

За І півріччя обсяг нелегальної горілки склав 15 млрд грн – Олексій Дорошенко

Обсяг нелегального алкоголю перевищує 50% ринку, а ціна на нього в 5 разів менша, ніж у магазинах, що є головною причиною підвищеного попиту на цю продукцію. Унаслідок такої ситуації страждають легальні виробники, а бюджет втрачає близько 12 млрд грн на рік.

Про це повідомляє НВ Бізнес.

За словами директора Асоціації постачальників торговельних мереж Олексія Дорошенка, в І півріччі обсяг українського ринку нелегальної горілки склав 15 млрд грн.

Обсяг легального ринку горілки в Україні за перші 6 місяців 2019 року дорівнював 5,7 млн ​​дал. І, як заявив гендиректор асоціації Укргорілка Володимир Остапюк, приблизно стільки ж алкоголю виробляється в країні незаконно.

Читайте: Горілка з чорнобильської пшениці: у Британії презентували унікальний алкоголь

Контрафакт виготовляють самі ж підприємства-виробники лікеро-горілчаної продукції. За даними Антикорупційної правозахисної організації, із 30 українських лікеро-горілчаних заводів, мінімум 10 виробляють нелегальну горілку.

У І півріччі нинішнього року офіційне виробництво горілки зменшилося на 10%, і ситуація може погіршуватися внаслідок запланованого в Україні підвищення мінімальних роздрібних цін на горілку і лікеро-горілчані вироби.

Якщо не вжити заходів для боротьби з контрафактом, то, за прогнозами гендиректора Pro-Consulting Олександра Соколова, офіційне виробництво горілки може скоротитися ще на 5–7%.

Landlord раніше повідомляв про те, що Уряд скасував ліцензування імпорту та експорту спирту, алкоголю і сигарет.

 

Читайте також