Новини / Трейдинг     08 квітня 2019 07:58

За два місяці експорт української продукції до Туреччини збільшився на 18% – Трофімцева

Питання експорту української картоплі до Туреччини, співпраця між країнами в лісовій галузі, ветеринарії та фітосанітарії стали ключовими темами обговорення під час зустрічі Ольги Трофімцевої з послом Республіки Туреччина в Україні.

Про це повідомляє прес-служба Мінагрополітики.

Туреччина є одним із основних партнерів України в галузі АПК – на цьому наголосила в.о. Міністра аграрної політики та продовольства України Ольга Трофімцева під час зустрічі з надзвичайним послом Республіки Туреччина в Україні Ягмуром Ахметом Гюльдере.

Читайте: Лише громадянам України і не більше 200 га в одні руки – Ольга Трофімцева про відкриття ринку землі

У 2018 р. Туреччина посіла 3-тє місце у списку країн, у яких Україна найбільше купує агропродукції (імпорт становив $382,1 млн), і 6-ту сходинку в рейтингу імпортерів товарів українського АПК (експорт становив $1 182,7 млн).

Ольга Трофімцева відзначила, що минулого року, порівняно з 2017-м, товарообіг між країнами зменшився на 3,9%, а вже за 2 місяці поточного року він зріс на 28%, причому  експорт збільшився на 18%. Сьогодні, за словами в. о. міністра, на порядку денному стоїть продовження переговорів щодо Угоди про зону вільної торгівлі між Україною і Туреччиною.

«Я переконана, підписання такої Угоди надасть додатковий імпульс для розвитку двосторонніх відносин не лише в торгівельній площині, а й у розвитку спільних інвестиційних проектів між Україною та Туреччиною», – заявила  Ольга Трофімцева.

Landlord раніше повідомляв про те, що Туреччина стала найбільшим імпортером українського соняшника.

Читайте також